Dark için Netflix site açtı – Karakterlerden olaylara kadar her şey açıklandı

Netflix'in Merakla Beklenen Dizisi Dark 4. Sezon İptal mi Edildi?

Dark izleyenlerde kafa karışıklığı sürüyor. Netflix’in sevilen dizisi Dark için şirket, Darknetflix isimli bir İnternet sitesi açarak dizinin mekan, zaman, kurgu, karakter ve olaylarını ayrıntıladı. 

Dark son günlerin en çok konuşulan dizilerinin başında geliyor desek abartmış olmayız ancak diziyi izleyen birçok kişinin kafası karışmış durumda. Birçok izleyici dizideki karakterlerden, yaşanan olaylara kadar birçok unsuru birbiri ile karıştırmış veya bazılarını unutmuş olmaktan yakınıyor.

27 Haziran günü dizinin final sezonu yayımlandı. Dizi yayıma girdiği andan itibaren başta Twitter olmak üzere sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geldi ve günlerce Twitter’da “Gündemdekiler” listesinde yer aldı.

Önceki iki sezonda olduğu gibi yine dizi kafa karışıklıklarına yol açtı. Netflix, kafa karışıklığına neden olan dizisi Dark için Darknetflix isminde bir İnternet sitesi kurdu. İnternet sitesinin sayesinde dizideki mekan ve zamanları takip etmek mümkün. Bunun yanı sıra platform karakterleri, yaşanan olayları ve akrabalık bağlarını da ayrıntılayarak açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde dizinin merakla beklenen 3. sezonu yayımlandı. Netflix’in en çok izleyiciye sahip dizileri arasında bulunan Dark’ın, kafaları karıştırmasına rağmen övgü topladığını da belirtelim.

Dark için Darknetflix sitesi kuruldu

Dark final sezonu

Netflix, zaman yolculuğundan dolayı kafaları karıştıran dizi için bir İnternet sayfası açtı. Türkçe versiyonu da bulunan sitede dizi hakkında bilgiler edinebilirsiniz, üstelik spoiler yemeden! Site sayesinde dizinin tüm sezonlarına ulaşabilir ve olay örgüsünü, akrabalık bağlarının öğrenebilirsiniz. Darknetflix.io isimli sitede gezinerek Dark ‘ın mekanlarını, olaylarını, karakterlerini gözden geçirerek hatırlayabilir ya da diziyi izlemediyseniz ön bilgiye sahip olabilirsiniz.

Arayüzü ve kullanımı kolay olan söz konusu İnternet sitesi, başarılı animasyonları ile beğenildi. Özellikle önceki sezonlardan sonra kafası karışan ve son sezona bu kafa karışıklığını gidererek başlamak isteyenler için İnternet sitesi harika bir fırsat sunuyor.

Sevilen dizinin ilk sezonu Aralık 2017’de yayımlanmıştı. Ardından 2019’da ikinci ve 2020 yılında üçüncü sezonu yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan 3. sezonla izleyiciye veda eden dizi, kaybolan iki çocuğun üzerine dört aile arasındaki ilişkileri konu ediniyor.

>> Türkiye Netflix Abone Sayısı Ne Kadar?

>> Dark final sezon için ilk açıklama geldi!

>> Dark 3. Sezon nasıl olacak? İşte detaylar!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here