Demiryolları Taşımacılığında Teknolojinin Sınırlarını Zorluyor


Huawei, demiryolu taşımacılığında en son güvenlik ve teknolojik gelişmeleri ve ürünleri 6 – 8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek Eurasia Rail 2014 fuar ve konferansında tanıtacak.

Dünya bilgi iletişim sistemleri alanında önde gelen global marka Huawei, demiryollarının güvenli bir işletme altyapısını sağlayarak, yolculara konforlu ve ileri teknoloji ile donatılmış hizmetlere erişim sunuyor. Huawei, 6 – 8 mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek EurasiaRail Fuar ve Konferansı’nda şehiriçi ve şehirlerarası raylı sistemler alanında yeni ürün ve çözümlerini, 10. Hol F7 alanındaki stantta tanıtacak. EurasiaRail Konferansında bir konuşma ile de yer alacak Huawei, demiryollarının güvenliği konusundaki çözümlerini anlatacak.

Bu yıl, Huawei standında GSM-R, eLTE, SDH ve IVS çözümleri ve uygulama alanları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Huawei, Türkiye’de TCDD şebekesinde 3 ayrı GSM-R projesinin kurulumunu gerçekleştiriyor. GSM-R ve LTE teknolojilerinin AR-GE ekibinde her zaman yeni özellikleri sisteme entegre edebilmek için toplam 4270 mühendis çalışıyor.

Son 3 yılda Türkiye’nin demiryolu yatırımları yüzde 20 büyüdü

2004 yılından itibaren demiryolu yatırımlarına ayrılan bütçenin %90 artışı, geçen 2 yılda ülkenin demiryolu projeleri tarafından %10 oranında gelişmesini tetiklemiştir. Geçtiğimiz 3 yılda Türkiye’de total demiryolu yatırımları %20 oranında büyüme kaydetmiştir. Türkiye’deki demiryollarında kablosuz ses ve veri iletişimi altyapısının büyük çoğunluğunu sağlayan marka Huawei, demiryolu hatları üzerinde tren, yer personeli ve diğer personelin operasyona dayalı ses ve veri iletişimini güvenle sağlamak üzere kurgulayan, dünya çapında kabul görmüş bir kablosuz iletişim sistemini yürütüyor.

14 Bin Kilometre Demiryolunda Huawei İmzası

GSM-R çözümleri konusunda kendini kanıtlamış sağlayıcılardan olan Huawei, 2012’de GSM-R pazarında yüzde 13’lük pazar payına sahip ve dünya genelinde 20.650 kilometre uzunluğundaki demiryolu hattı üzerinde hizmet veriyor.