Dijital İnsanlar Asistan Olacak: Yapay Zeka Teknolojisinde Yeni Devrim

Dijital insanlar asistan

Dijital insanlar asistan olarak görev yapacak. Bugüne kadar yapay zeka alanında ortaya çıkan en önemli gelişmelerden bir tanesinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Hadi gelin merak edilen ayrıntılara birlikte göz atalım.

Küresel çapta dijitalleşme hat safhada. Yapay zeka teknolojilerinin iyice hayatımıza entegre bir hale gelmesi ile birlikte yenilikler peşi sıra geliyor. Japon telekomünikasyon şirketi KDDI tarafından duyurulan bir sanal asistan bu kadarda olmaz dedirtti. Görebileceğiniz en insansı dijital hizmet olduğunu söyleyebiliriz.

Dijitalleşme kavramı birçok alanda kullanılıyor. İş hayatında veya bireysel olarak yapılan tüm aktivitelerde dijitalleşme kaçınılmaz hale geldi. Bir Japon telekomünikasyon şirketi bunu hayatımızın tam içine kadar yerleştirmeyi başardı. “Digital Human as a Service” olarak isimlendirilen bu proje ile birlikte çok yakında dijital insanlar hayatımıza giriyor.

Dijital insanlar asistan olacak

Gerçek zamanlı dijital asistanlar olarak görev yapacak bu yeni sistem tamamen yapay zekadan besleniyor. Evrenin sınırlarını zorlamaya devam edecek bu teknoloji ile birlikte hayatımız iyice dijitalleşiyor. AWS bilgi işlem teknolojisi ve önemli bir teknoloji şirketi olan Mawari’nin tescilli bir bileşeni bir araya getirilerek bu hizmet sunulacak.

Dijital insanlar asistan

Dijital insan olarak ifade edilen bu sistem sizin telefonun kamerasını bir noktaya tutmanız ile çalışacak. Kamerayı bir noktaya tuttuğunuz anda dijital asistan ekranınızda görülecek. Sanki bulunduğunuz mekanın içindeymiş gibi sizi yönlendirecek. Yani bir insan yaratmış olacaksınız.

Yapay zeka anlık veri sağlayacak

Bu teknolojinin diğer dijital uygulamalardan farkı son derece gerçekçi olması. Ayrıca anlık bir şekilde veri sağlaması en önemli özelliği olarak görülüyor. Siz kamerayı herhangi bir noktaya tuttuğunuz andan itibaren ekranda dijital asistan görülecek.

Gündelik hayatı büyük oranda kolaylaştırması beklenen bu teknoloji Metaverse ile son derece yakın. Kısa bir süre içerisinde şirket bu hizmetini aktif hale getirmeyi düşünüyor. Peki siz dijital insan hizmeti almak ister miydiniz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> James Pan: Huawei sertifikalı uzmanlarla Türkiye dijital dönüşüm ekosistemini büyüteceğiz

>> Dijital Pazarlamanın Önemi Her Geçen Gün Artıyor: Büyük Rağbet Var