Açık Dünya Splinter Cell Oyunu Geliyor!

Açık Dünya tasarımlı yeni bir Splinter Cell oyunu yolda. Uzun süredir devam eden bekleyiş yakında bitebilir. Ajan Sam Fisher’ı özlediniz mi?

Açık Dünya tasarımlı Splinter Cell oyununun şu an geliştirilme aşamasında olduğu bildirildi. GamesRadar sitesindeki bilgilere göre oyun, bir Assassin’s Creed ya da Halo Infinite’in gizlilik soslu versiyonu olarak tanımlanıyor. Peki bu bilginin arkasında kim var derseniz, onu da paylaşalım…

Video oyunlar hakkında freelance olarak haber ve makaleler hazırlayan Tom Henderson, şahsi Twitter hesabından bir mesaj paylaştı ve açık dünya Splinter Cell oyununun yolda olduğunu, şu an geliştirilme sürecinin yeni başladığını belirtti.

Oyunun senaryo detayları, hangi platformlar için geliştirildiği gibi detaylar ise henüz belli değil. Hatta oyunun varlığı da “kesin” değil aslında. Nihayetinde henüz Ubisoft’tan gelen resmi bir açıklama yok.

Açık Dünya Splinter Cell Oyunu Geliyor!

Sam Fisher ile en son 2013 yılında karşılaşmıştık

Splinter Cell serisi, bir zamanlar Ubisoft’un en beğenilen ve en kârlı serilerinden bir tanesiydi. Özellikle ilk üç oyun, günümüzde de tüm zamanların en iyi gizlilik temalı aksiyon oyunları arasında gösteriliyor. Sonraki devam yapımları ise, farklı yorumlarla karşılaşmıştı.

Serinin son oyunu Blacklist, 2013 yılında PC ve konsol oyuncularının beğenisine sunulmuştu. Ajan Sam Fisher’ı kontrol ettiğimiz yapım, 2010 yılında satışa sunulan Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction’ın devamı niteliğindeydi

Sonra Assassin’s Creed ve Far Cry fırtınası başladı

Evet, gerçekten de tam anlamıyla böyle oldu. Açık dünya olarak tasarlanan bu iki oyun serisi, son yıllarda Ubisoft’ta çok büyük paralar kazandırdı diyebiliriz.

Açık dünya olarak tasarlanan aksiyon macera oyunu Assassin’s Creed, geçmişten günümüze pek çok farklı tarihi temayı işledi ve seri için çalışmalar sürüyor.
Açık dünya olarak tasarlanan FPS oyunu Far Cry ise, 6 numaralı oyunuyla oyuncuları kurgusal bir ada olan Yara’ya götürdü ve tropikal savaşı yeni nesil platformlara taşımış oldu.

Eh, böyle iki kârlı seri varken, haliyle bazı markalar da geri planda kalabiliyor. Bu markalardan biri de Splinter Cell idi, zira gizlilik temalı bir oyunun AC ve FC gibi serilere kıyasla daha az para kazanacağı düşünülüyor. Yine de, sıklıkla olmasa da yeni SC oyunlarını görmek hepimizi mutlu edecektir diye düşünüyoruz.

> Halo Infinite İnceleme Puanları Belli Oldu. Halo Infinite Türkiye Fiyatı Nasıl?