Donald Trump İlk Twitter Paylaşımını Yaptı: Bakın Neler Söyledi?

Donald Trump İlk Twitter Paylaşımını Yaptı: Bakın Neler Söyledi?

Donald Trump ilk Twitter
Google News Abone Ol

Yaşadığı engelleme sonrasında Donald Trump ilk Twitter paylaşımını yaptı. Hadi gelin onun nasıl bir mesaj verdiğine ve diğer detaylara birlikte göz atalım.

Donald Trump ABD tarihinin en çok tartışılan isimleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar yaptığı açıklamaların tamamında sert eleştirilere konu oldu. Her ne kadar o durumu pek önemsemese bile yine de ABD tarihinin belki de en tuhaf olaylarına tanıklık ettik.

Bilmeyenler için kısa özet geçelim. ABD Başkanı yaptığı konuşmalar yüzünden dün ortalığın birbirine girmesine neden oldu. ABD senatosu basıldı ve bunun yüzünden ölen insanlar oldu. ABD senatosunun ele geçirilmesinden sonra Trump bütün sosyal medya platformlarından engellendi.

Donald Trump ilk Twitter paylaşımını gerçekleştirdi

Engel ile birlikte Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat gibi platformlar ortak karar aldı. Buna göre engelleme süresiz olarak devam ettirildi. Fakat Donald Trump ekibi ile sosyal medya şirketleri arasında süren görüşmeler sonucunda bir karara varıldı.

Donald Trump ilk Twitter

Trump ortalığı sakinleştirecek açıklamalara imza attı. Yani bu defa daha sakindi ve insanları gaza getirmedi. Donald Trump Twitter paylaşımını hemen aşağıya bıraktık. İzlediğiniz zaman sizler de dün konuşan Trump ile bugün konuşan Trump arasında çok büyük bir fark var zannedebilirsiniz. Hatta konuşan kişinin o olduğundan şüphelenebilirsiniz.

Hem ABD basını hem de sosyal medya platformları Donald Trump’a karşı çok büyük bir tavır aldı. Herkes onun gereksiz konuşmalar yaptığını ve halkı kışkırttığını düşünüyor. Mark Zuckerberg ve Jack Dorsey tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, durumun kaygı verici olduğu ve şiddeti daha fazla artırma ihtimalinin bulunduğu ifade edildi.

Aslına bakacak olursanız eğer bu olaylar devam ederse muhtemelen şiddet daha da artacak. Donald Trump ilk Twitter paylaşımını bu nedenle sakin ve duyarlı bir şekilde yaptı. İnsanların senatoya ve diğer kişilere zarar vermemesi için ricada bulundu. Ayrıca olayın sorumlularının cezalandırılacağını da ifade etti.

Peki siz ortaya çıkan tüm bu olayları ve Donald Trump’ın tavrını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter’da en çok konuşulan konu belli oldu

>> ABD Huawei Operasyonu Başlattı: Avrupa’ya Huawei Baskısı Devam Ediyor!


CEVAP VER