Donald Trump, Twitter’a Geri Dönebilir mi? İşte Şartlar!

Eski ABD Başkanı ve iş adamı Donald Trump, sosyal medyayı sıklıkla kullanan ünlülerden biri. Sivri dilli paylaşımları sebebiyle sıklıkla eleştirilerin odağında yer alan Trump, yakın zamanda Twitter platformundan kalıcı olarak banlanmış ve o da kendi platformunu kurmaya karar vermişti. Şu sıralar kendi platformu Truth Social’da paylaşım yapan Trump, Twitter’a dönebilir mi?

Donald Trump, uzun süredir sosyal medya platformlarında yer almıyor. En azından Facebook ve Twitter gibi platformlarda kendisini görmüyoruz, zira yasağı var. Zaten bu sebeple de kendi platformu Truth Social’ı kurmuş ve burada paylaşımlar yapmaya başlamıştı. Kısa süre önce Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağı haberleri yayılınca, “Acaba Trump dönebilir mi?” diye sorulmuş ve Musk da buna yeşil ışık yakmıştı. Konu hakkında konuşan Trump ise, bu davete rağmen Twitter’a geri dönmeyeceğini ve kendi platformunda paylaşımlar yapmayı sürdüreceğini dile getirmişti. Şimdi de gelelim en son gelişmelere…

Trump, Twitter'a Geri Dönebilir mi? İşte Şartlar!

Trump, eğer isterse Twitter’a dönebilir, ama yapılan anlaşmalar neticesinde bazı şartlar bulunuyor

Mashable’daki bilgilere göre Trump, kendi platformu Truth Social’ı kurarken bazı maddelere de imza attı ve bu şartlara uymak zorunda. Örneğin…

Trump, diyelim ki kendi sosyal medya platformunda bir paylaşım yaptı. İşte bu paylaşımın aynısını farklı bir platformda yapabilmesi için en az 6 saat beklemesi gerekiyor. Yani evet, farklı bir platformda boy göstererek kendi platformunun kâr etmesini engellememeli.
Ama…

Eğer 2024 Başkanlık Seçimleri için adaylığını açıklarsa, bu durumda her platformda istediği gibi seçim çalışmalarıyla alakalı paylaşımlar yapabilir, röportajlar yapabilir. Bu kısımda bir kısıtlama bulunmuyor.

Yani evet, “Dönmeyeceğim” dese de Trump’ın Twitter’a geri dönme ihtimali var.

Bu arada Trump, Twitter’da söylendiğinden daha fazla bot hesap olduğu için Elon Musk’ın 44 milyar dolar gibi bir satın alma rakamını ödemeyeceğini düşündüğünü dile getirdi. Zaten bu konuda tahminler, Musk’ın anlaşmayı daha düşük bir fiyata tamamlamak istediği yönünde. Yeni bilgiler oldukça sizleri haberdar edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Yeni Predator Filmi: Prey Fragmanı Yayımlandı