Samsung Galaxy S serisi Snapdragon’a Veda Ediyor!

Galaxy S serisi

Önümüzdeki yıllarda Samsung Galaxy S serisi modellerinde Qualcomm işlemcileri kullanılmayacak işte ortaya çıkan tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S serisi modellerinde hem Exynos hem de Snapdragon işlemcileri kullanılıyor. Gala­xy S serisi modellerinin, Türkiye’ye satılan versiyonlarında, bu yıllara kadar Exynos işlemcileri kullanılmıştı. Fakat geçtiğimi aylarda piyasaya sürülen Galaxy S22 serisinin Türkiye’ye gelen versiyonunda Snpadragon 8 Gen1 işlemcisi piyasaya sürülmüştü. Bu yıla kadar Samsung, farklı ülkelerde farklı işlemciler kullanabiliyordu. Fakat iddialara göre önümüzdeki yıllarda devir değişecek. Samsung, artık Galaxy S serisi modellerinde Snapdragon işlemcilerine yer vermeyecek. İşte ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Samsung Galaxy S serisi Snapdragon’a Veda Ediyor!

İddialara göre Samsung, 2025 yılından itibaren piyasaya süreceği Galaxy S serisine ait akıllı telefonlarında, Qualcomm işlemcilerine yer vermeyecek. Bu modellerde, Samsung’un kendi yapımı olan, yalnızca S serisi modellerine özel Exynos işlemcileri kullanılacak. Genel olarak bu yıla kadar piyasaya sürülen Exynos amiral gemisi yongalarını incelediğimizde, rakibi Snapdragon işlemcileri ile kıyasladığımızda, performans olarak yetersiz olduğunu görebiliyoruz. Özellikle performans testlerine baktığımızda, aynı modelin Snapdragon işlemcisine sahip versiyonu, güç olarak Exynos’a göre daha performanslı oluyor.

Galaxy S serisi

Fakat iddialara göre Samsung artık daha güçlü Exynos işlemcileri üretecek. Tıpkı Apple’ın iPhone serilerinde olduğu gibi, akıllı telefona özel yonga seti kullanılacak. Bu Exynos işlemcilerinin ise, rakibi Snapdragon amiral gemisi yongalarından daha güçlü olacağı iddia ediliyor. Apple, A serisi yongalarına benzer bir yol izleyen Samsung’un bu konuda başarılı olup olmayacağı henüz belirsiz. Bununla beraber söz konusu Exynos işlemcilerinin farklı modellerde kullanılıp kullanılmayacağı da henüz bilinmiyor. Örneğin Samsung,Galaxy S serisine ait modeli için ürettiği yonga setini, farklı Samsung modellerinde veya farklı markaların telefonlarına görüp görmeyeceğimiz henüz belirsiz. Fakat Samsung2un 2025 yılında piyasaya süreceği Galaxy S serisi modelleri ile zirveye oynamayı hedefliyor. Önümüzdeki günlerde S serisinde kullanılacak Exynos işlemcileri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>>Windows ve Mac Bilgisayarlarda Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

>> Yeni Oppo Reno8 Serisine Hazır Mısınız? İşte Tarih!