Yeni Predator Filmi: Prey Fragmanı Yayımlandı

Hollywood’un en bilinen yaratıklarından Predator, bir kez daha geri dönüyor. Hulu ve 20th Century Fox, Predator serisinin öncesini anlatan yepyeni bir yapım olarak konumlandırdığı Prey için ilk teaser fragmanı gösterimini gerçekleştirdi.

Prey fragmanı yayımlandı. Farklı bir dünyadan gelerek avlanmayı bir spor olarak gerçekleştiren Predator, geri dönüyor. Ünlü film serisinin önceki dönemini temel alan, dolayısıyla daha önce hiç görülmemiş detayları izleyiciyle paylaşması beklenen Prey filmi için ilk teaser fragman yayımlandı.

Çekimleri tamamlanan film, 5 Ağustos itibarıyla gösterime girecek ve ilk etapta yalnızca Hulu üzerinden yayımlanacak. Hulu, yurt dışında pek çok ülkede faaliyetleri bulunan bir dijital yayıncılık platformu.

İşte Prey fragmanı

Peki Prey tam olarak nedir?

Prey, 20th Century Fox Stüdyoları’nın hazırladığı yeni bir aksiyon gerilim filmi. Dan Trachtenberg (“The Boys,” “10 Cloverfield Lane”) tarafından yönetilen bu yeni yapım, Predator serisinin en yeni filmi, ama öte yandan bizi Predator serisinin öncesine götürme amacını taşıyor.

Bundan 300 yıl öncesinde, Comanche, yani Komançileri temel alan filmde, Naru isminde çok yetenekli bir genç kadın savaşçının maceralarını izleyeceğiz. Büyük savaşçılardan eğitim alan bu genç kadın, tehlikeli bir durum olduğunda da halkını korumak için öne atılan yegane kişi. Bu bağlamda heyecanlı bir maceraya çıkıyor ve finalde de yürüyen bir cephaneliği, belki de gelişmiş bir canlıyı andıran uzaylı Predator ile karşılaşarak hesabı kapatmak istiyor.

Yapımcılar, Komançilerin doğru bir tasvirini sağlamak için hem yapım sürecini hem de oyuncuları bu doğrultuda belirlemeye özen göstermiş.

5 Ağustos itibarıyla Hulu platformunda yayımlanacak olan filmde, Amber Midthunder, Dakota Beavers, Michelle Thrush ve Julian Black Antelope gibi isimler rol alıyor.

Prey fragmanı

Yıllardır pek çok Predator filmi hazırlandı, ama hiçbiri ilk filmin gölgesinden kurtulamadı

Predator, hem çizgi roman hem de sinema dünyasında çok popüler bir karakter. Hatta bu sektörlere ek olarak figür ve heykel sektörlerini de ekleyebiliriz.

Şimdiye kadar pek çok Predator filmi hazırlandı, hatta seride farklı hamleler de yapıldı, ama hiçbiri ilk filmin gölgesinden kurtulamadı.

1987 yılında vizyona giren ve başrolde Dutch karakteriyle Arnold Schwarzenegger’ı izlediğimiz ilk Predator, En iyi Görsel Efektler dalında Oscar’a aday gösterilmiş ve gişede yaklaşık 100 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Film, ülkemizde de Av ismiyle yayımlanmıştı.

İlgili Haberler

>> Windows ve Mac Bilgisayarlarda Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?