DubaiCoin Sadece Bir Günde Yüzde 1000 Değer Kazandı


Dubai’nin geliştirdiği kripto para birimi DubaiCoin 24 saat içinde yüzde 1000 yükseldi. Ancak bu ilgi çekici para birimi sadece belirli platformda işlem görüyor.

.

Dubai, halka açık bir blok zincirine dayalı ilk kripto para birimini başlattı. Sadece 24 saat içinde DubaiCoin (DBIX) fiyatı yüzde 1.000 arttı. Bu ilginç kripto para, şu anda belirli borsalarda işlem görüyor. Ortaya çıkan bilgiler, Dubaicoin’in kabaca 0,17 dolardan işlem görürken 27 Mayıs’ta 1,13 dolara yükseldiğini gösterdi. Kısacası DubaiCoin, BAE merkezli Arabianchain Technology şirketi tarafından yapılan bir kripto para.

Şirket, DubaiCoin’in Arap dünyasının ilk halka açık blockchain tabanlı kripto para birimi olduğunu iddia ediyor. Arabianchain Technology, insanların yakında DubaiCoin’i hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak ürün ve hizmet satın almak için kullanabileceklerini söyledi. Açıklamada, Yeni dijital para biriminin dolaşımı hem şehrin kendisi hem de yetkili komisyoncular tarafından kontrol edilecek” dedi.

DubaiCoin de diğer bildiğimiz kripto paralarla ortak ve farklı özelliklere sahip

DubaiCoin’in çalışma şekli özellikle çok bilinen diğer paralardan farklılıklar gösteriyor. Dijital para biriminin madenciliği arttıkça, diğer tüm kriptolar gibi daha yüksek değişkenlik gösterecektir. Ancak Arabchain, fiyatın Dubai şehri tarafından düzenleneceğini söyledi. Bu da demek oluyor ki bu birimin değeri insan kontrolü altında da olacak. 

Bildiğiniz gibi artık merkez bankaları da kendi iç işlemleri için kripto paralar kullanmaya başladı. DubaiCoin de bu paralara benzer özellikler taşıyor. bu para birimi, Çin’in resmi dijital Yuanına en yakın özellikler taşıyor. Ayrıca Gürcistan, ABD ve Hindistan gibi ülkelerin merkez bankaları da kendi kripto para birimlerini oluşturmayı planlıyor. 

Ne yazık ki kripto para ticareti Çin kaynaklı oluşan baskı nedeniyle sıkıntıda. Ortaya çıkan bitcoin madenciliği ile ilgili çevresel endişeler de tüm kripto para piyasasını etkiledi. Bitcoin ve Ethereum de dahil olmak üzere popüler kripto para birimlerinin fiyatları ciddi derecede düştü. Bunu takip eden süreçte ticaretin zayıflaması ise belli bir yükselmeye sebep oldu. Yatırımcılar ise kripto para piyasasındaki dengesizliğin süreceğini ve yüksek miktarlı yatırımlarda dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıyor.

Diğer haberler:

>> Sedat Peker Kripto Parası Üretildi: Sedat Peker Coin Piyasada Yükseliyor

>> Kripto Paralarla Gayrimenkul Almak Mümkün: Bitcoin İle Ev Almak


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here