Kripto Paralarla Gayrimenkul Almak Mümkün: Bitcoin İle Ev Almak

Kripto paralarda bu hafta

Kripto paralarla gayrimenkul almak bugüne kadar pek hayal edilebilen bir şey değildi. Ancak ilk defa gayrimenkuller çok rahat bir şekilde alınabilecek. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Muhtemelen bugüne kadar kripto paralar hakkında duyduğunuz en tuhaf gelişme pizza alınmasaydı. Bundan yaklaşık olarak 11 yıl kadar önce Bitcoin ile pizza alınabiliyordu. Şimdi ise çıta oldukça yukarılara çekildi. Ortaya çıkan yeni bir habere göre kripto paralar yardımıyla gayrimenkul alınabilecek.

29 yaşında bir gayrimenkul satıcısı olan Storm Gonsalves bu fikrin kurucuları içerisinde yer alıyor. Ancak onun ortaya attığı düşünce biraz farklı. Kendisinin deyimi “Bitcoin Adası” yönünde. Venezuela’nın kuzeyinde yer alan Bequia Adası kripto para cenneti haline getirilmek isteniyor. Böylece neredeyse tüm mülkler ve tesisler kripto paralarla alınacak.

Kripto paralarla gayrimenkul mümkün mü?

Kripto para geliştiricileri genellikle gelişmiş ülkelerden ziyade gelişmekte olan ülkelerden çıkıyor. Bunun en büyük nedeni ise enflasyonun çok sert olması. Ne yazık ki gelişmiş ülkelerde enflasyon oranları çok yüksek seviyelere çıkabiliyor. Venezuela gibi ülkelerde ise enflasyon adeta korkunç boyutlarda.

Kripto paralarla gayrimenkul

Böyle bir enflasyon karşısında ne yapacağını bilemeyen birçok kişi kripto paralara sarılabiliyor. Bitcoin Island olarak adlandırılan proje kapsamında yüksek değerli kripto para birimleri mülk satın almak için kullanılıyor. Bunlar arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Dogecoin yer alıyor.

Kripto paralar geleceğin ödeme şekli olabilir

Her ne kadar bu bir ilk olsa bile yine de kripto paraların mülk satın almak için en iyi yöntemlerden bir tanesi olma ihtimali var. Eğer işletmeler hem dolar hem de kripto para biriminde ödeme kabul ederse bu çok büyük bir fark yaratacaktır. Özellikle son dönemlerde kripto paraların popülerliğinin artması bunda son derece etkili.

Gayrimenkul zengini olan bu genç 2024 yılına kadar 10 villa inşa edip satmayı planlıyor. Ayrıca tüm ödemelerini yine kripto paralar ile alacağını söyledi. Elbette isteyenler dolar kullanabilir. Ancak onun tercihi daha çok kripto paralardan yana. Bakalım Bitcoin ve diğer büyük kripto paralar ödeme yöntemi olarak kullanılmaya devam edecek mi?

İlgili Haberler:

>> İran Kripto Para Madenciliğini Yasakladı: Sebebi Elektrik Kesintileri

>> SHIB Coin Ethereum Kurucusu İle Savaş Halinde: Bu Sefer Çok Farklı Bir Gelişme Var


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here