Dünyaca Ünlü Şirketten Bitcoin ve Altcoin Haberleri! Başlıyorlar!

MoneyGram gibi uluslararası finansal hizmet sağlayıcıları benimsedikçe, bitcoin ve kriptonun benimsenmesi yeni bir seviyeye ulaşabilir gibi görünüyor.

MoneyGram, küresel bir para transferi ve finansal hizmetler sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir. Dünya çapında hem dijital hem de perakende satış noktalarına sahiptir ve tüketicilerin faturalarını ödemelerine ve uygun fiyatlarla arkadaşlarına ve ailelerine para göndermelerine olanak tanır.

MoneyGram’dan İyi Haber

MoneyGram, bir basın açıklamasıyla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılarının artık Mobil uygulaması aracılığıyla kripto para birimleri satın alabileceğini, elinde tutabileceğini ve satabileceğini duyurdu. Belirtilen kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ether ve Litecoin bulunur. Firma, küresel düzenlemelerin hükümlerine göre 2023 yılına kadar uygulamaya daha fazla kripto para birimi eklemeyi planlıyor.

MoneyGram bu hamle ile geleneksel finans ve kripto para birimleri arasındaki boşluğu kapatmayı hedefliyor. MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, şirketin kriptoya artan tüketici ilgisini karşılamak için kendisini konumlandırdığını söyledi. Holmes’a göre MoneyGram, küresel ağı ve fintech yenilikleri aracılığıyla blok zinciri ve geleneksel finansal hizmetleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

MoneyGram, gerçek dünyadaki kripto kullanım durumlarını hayata geçirerek kriptonun genel kabul görmesini artırmayı hedefliyor. Firma yaptığı duyuruda en son yeniliğin Coinme ile ortaklığının kolaylaştırdığını söyledi. Coinme, lisanslı bir kripto para borsası ve API odaklı kripto servis sağlayıcısı olarak biliniyor. Coinme, anında kripto alımları için kolay bir yol sağlar.

Ocak ayında MoneyGram, Coinme’ye azınlık yatırımı yaparak kripto para borsasında %4 hisse satın aldı. Firma haberi 5 Ocak 2022’de web sitesinde bir basın aracılığıyla duyurdu. MoneyGram/Coinme ortaklığı, kripto para birimi ile yerel fiat para birimi arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor.

Bitcoin’e Yönelik Geleneksel Finans Firmaları

Birçok firma kripto alanına genişlemek için ayı piyasasını kullanıyor. 25 Ekim’de yayınlanan raporlar, başka bir sınır ötesi havale devi olan Western Union’ın üç ticari marka başvurusunda bulunduğunu ortaya koydu. Dosyalama, kripto varlıkların ve emtia türevlerinin yönetimi ve takasını, değer belirteçlerinin verilmesini ve aracılık ve sigorta hizmetlerini kapsıyordu.MoneyGram Bitcoin sell buy transfer

Ticari marka başvurularına bakılırsa, Western Union kripto hizmetleri sunmayı planlıyor. Bu, firmanın kripto alanına girmek için yaptığı önceki birkaç girişimin sonuncusu. Ancak, önceki girişimler çok başarılı olmadı.

Ayrıca bir mobil ödeme işleme uygulaması olan Cash App, Bitcoin Lightning Network üzerinden yapılan işlemleri desteklemeye başlamıştır. Yeni ekleme, Cash App kullanıcılarının hızlı ve verimli Bitcoin Layer-2 protokolü üzerinden Bitcoin göndermesine ve almasına olanak tanıyacak.

Lightning, neredeyse anında gerçekleşen küçük işlemler için uygunluğuyla bilinir. Bit coin Lightning Network üzerindeki işlemler, Bit coin Blockchain ile karşılaştırıldığında daha hızlıdır. Ancak Bit coin İşlemleri için Cash App desteği, Lightning QR kodlarının taranmasıyla fatura ödemeleriyle sınırlıdır.

Cash App, Bitcoin ticaretini ilk kez 2018’de başlattı. ABD ve Birleşik Krallık’ta yaptığı BTC işlemleriyle tanındı. 2021’de Bitcoin, Cash App’in 12,3 trilyon dolarlık gelirinin %81’ine sahipti.

İlgili Haberler

>> Bitcoin 30 Bin Doların Üzerine Çıktı: Beklenti Yükseldi