General Mobile GM 23 SE İnceleme: Uygun Fiyatlı Telefon Arayanlar İçin

General Mobile, son günlerde ekonomik fiyatlı akıllı telefonlarıyla boy gösteriyor. Kısa bir süre önce, firmanın giriş seviyesine yönelik çözümlerinden GM 23’ün incelemesini gerçekleştirmiştik. Şimdi de General Mobile GM 23 SE modeline göz atıyoruz. Bu ürünü GM 23’ün altında konumlandırabiliriz. Çünkü daha düşük bir fiyat etiketi var. Ürüne, 3800 TL satış fiyatı etiketiyle şu an resmi websitesinden erişilebiliyor. Evet, gündelik kullanıma yönelik, özellikle telefon görüşmeleri ve sosyal medya gezintilerini tercih edenlerin satın alabileceği modellerden bir tanesi bu.

 

General Mobile GM 23 SE, ay grisi ve buz mavisi olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Köşelerden yumuşatılmış tasarım detaylarının kullanıldığı ürün, arka tarafta plastik tasarım malzemesi ve pürüzlü yüzey tercih ediyor.

Cihaz, 9.1mm kalınlıkta ve 190 gram ağırlıkta. GM 23, 204 gram ağırlıktaydı. Dolayısıyla ona kıyasla daha hafif bir ürün. Yine de telefonun tasarım tarafında iddialı olduğunu söylemek güç.

General Mobile GM 23 SE, 6.5 inç büyüklükte, su damlası ekranla geliyor.

HD+ çözünürlük sunan ekran, IPS LCD teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve özellikle iç mekân deneyimlerinde, okuma tarafında güzel sonuçlar sunuyor. GM 23’teki ekran ile aradaki önemli bir fark, bu ekranda 90Hz tazeleme değerine yer verilmiyor.
Peki ekranın dokunuşlara verdiği tepkiler nasıl diye soruyorsanız, yumuşak kullanım hissinin bu üründe de sunulabildiğini söyleyebiliriz.

Firma, GM 23 modelinde olduğu gibi GM 23 SE modelinde de MediaTek’in Helio G37 çipset çözümünü tercih ediyor.

4GB RAM değeri korunuyor, ama sanal RAM değeri tarafında 4 değil 2GB sunuluyor. Yani toplamda 6GB RAM’e erişebiliyorsunuz. Dahili depolama tarafında da 128 değil, 64GB tercihi var. Tabii microSD kart desteği de var.

GM 23 SE, tıpkı GM 23 gibi Android 12 işletim sistemiyle geliyor ve kullanımı kolay, basit bir arayüzü var.

Ürün, internet gezintileriniz, sosyal medya gezintileriniz ve mesajlaşma uygulamalarında geçirdiğiniz vakitlerde size tatmin edici performanslar sunuyor. Bunlar haricinde, fırsat bulduğunuz anlarda eğlenceli kısa videolar ve sevdiğiniz dizi, film gibi içeriklerin tüketilmesi tarafında da işinizi görecektir.

Peki oyun tarafı nasıl diye merak ediyorsanız, yüksek beklentileriniz olmamalı. Popüler online oyunlardan Call of Duty’yi bu cihazda düşük ayarlarda ve genellikle akıcı performansta oynayabildik. Zaman zaman ufak tefek kasma sorunları olsa da bunlar ciddi sorunlar değildi. Uzun süreli deneyimlerde aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadığımızı da söylememiz lazım.

General Mobile GM 23 SE İnceleme: Uygun Fiyatlı Telefon Arayanlar İçin

Gelelim kameralara…

Ürünün arka tarafında, 8MP + VGA kameradan oluşan ikili kamera kurulumu var. Bu kameralar, gün ışığında, sabit fotoğraf çekimlerinde genellikle tatmin edici sonuçlar veriyor, ama yine de beklentileriniz yüksek olmamalı.

Arka kamera sistemi, 32MP süper piksel fotoğraf çekim moduna, portre moduna ve HDR özelliğine sahip. Sabit video çekimleri için 1080p çözünürlüklü modu tercih edebilirsiniz.
Ön taraftaki kameramız da 5MP değerde ve o da gün ışığında, sabit çekimlerde tatmin edici sonuçlar verebiliyor. Özellikle de dış mekânlardayken. İç mekân çekimlerinde genellikle kumlanma faktörüyle karşılaşabiliyorsunuz.

Ve evet, ön kamera için de 1080p video çekim modu ve portre fotoğraf modu unutulmamış.

General Mobile GM 23 SE, tıpkı GM 23’te de tercih edilen 5000mAh pille geliyor.

Bu sayede tek şarj ile normal kullanımda 2 günü, yoğun kullanımda da 1 günü geride bırakabiliyorsunuz.

rün, beraberinde Type-C kablosu ve 7.5w şarj adaptörüyle geliyor. Evet, şarj etme hızı tarafında da 15w’lık GM 23’e kıyasla düşüş söz konusu. Tekrar hatırlatmak gerekirse, bu daha uygun fiyatlı bir telefon.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi AC gibi kablosuz bağlantı teknolojileri bulunan telefon, gündelik kullanım amaçlayan ve yeni bir ürün alırken az para ödemek isteyenlerin göz önünde bulundurabileceği Android modellerden bir tanesi.

GM 23 SE’nin sağ yan taraftaki fiziksel güç tuşunda parmak izi okuyucu sensör barındırdığını, çift sim kart desteği sunduğunu ve bünyesinde FM radyo özelliğinin de olduğunu unutmayan söyleyelim.

Ayrıca, kutu içeriğinde mikrofonlu kulaklık ve koruyucu şeffaf kılıf gibi detaylara yer verildiğini de ekleyelim.

General Mobile GM 23 SE, an itibarıyla şirketin resmi websitesinde, 3800 TL fiyat etiketiyle bulunabilir.

İlgili Haberler

>> Huawei P60 Pro Ön İnceleme Videosu