Fortinet’den dünyanın ilk terabit güvenlik duvarı

Fortinet’den dünyanın ilk terabit güvenlik duvarı

PAYLAŞ

Fortinet; kurumlar, veri merkezleri ve servis sağlayıcı müşterileri için geliştirilmiş üst seviye kurumsal güvenlik duvarı genişleten yeni çözümlerini duyurdu.

FortiGate 3980E, saniyede terabit (Tbps) güvenlik duvarı performansı sunan dünyanın ilk güvenlik ürünü olurken FortiGate 7060E, şasi form faktöründe saniyede 100 gigabit (Gbps) performans sunan yeni nesil güvenlik duvarı.

Her iki kurumsal güvenlik duvarı da benzersiz performans, kolay ölçeklenme ve üstün Security Fabric savunması için Fortinet’in gelişmiş Güvenlik İşlem Birimlerini (SPU) kullanıyor. Böylece büyük çaplı şirketler, güvenlik özelliklerinden veya ağ hızlarından ödün vermek zorunda kalmıyor.

FortiGate 3980E Kurumsam Güvenlik Duvarı

Fortinet’in 3000 serisi kurumsal güvenlik duvarları kompakt cihaz form faktöründe en yüksek güvenlik duvarı performansı sunacak şekilde geliştirildi. Fortinet kurumsal ürünlerini FortiGate 3980E güvenlik duvarı ile genişletti.

FortiGate3980E

 • FortiGate 3980E kurumsal duvarı saniyede terabit ağ güvenlik performansı sunan dünyanın ilk güvenlik cihazı. Bu cihaz, 470 Gbps güvenli VPN çıkışına ek olarak 1.12 Tbps güvenlik performansı sağlıyor.
 • FortiGate 3980E’nin performansı; Ixia BreakingPoint ve son CloudStorm 100GE Uygulama ve Güvenlik Test Yükleme Modülü tarafından doğrulandı.
 • Bu performans sayesinde, FortiGate 3980E bir veri merkezi güvenlik duvarı olarak kullanılabiliyor. Böylece cihaz, veri merkezleri arasındaki dahili bağlantı güvenliğini sağlıyor veya dahili veri merkezi segmentasyon güvenlik duvarı olarak da kullanılabiliyor.
 • Ayakizi ve operasyon maliyetlerini azaltan kompakt form faktöründe kapsamlı denetlemenin yanı sıra çok yüksek ağ çıkışına ihtiyaç duyan kurumlar için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.
 • Cihaz, güvenliği güçlendirirken ve ağ işlemlerini hızlandırırken ısı ve enerji tüketimini azaltmak için 32 farklı SPU kullanıyor.
 • FortiGate 3980E cihazında ayrıca, maksimum yoğunluk ve esneklik için iki adet GE RJ45, 16 adet 1/10 GE SFP/SFP+ ve 10 adet 100 Gigabit QSFP28 port bulunuyor.
FortiGate 7060E Kurumsal Güvenlik Duvarı

Fortinet’in yeni 7060E ürünü, dünyadaki en gelişmiş kurumsal güvenlik çözümü olup veri çıkışı, ölçek ve gelişmiş güvenlik özelliklerinden ödün verecek durumda olmayan büyük çaplı kurumlar, veri merkezleri ve servis sağlayıcıları için ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

FortiGate7060E

 • FortiGate 7060E kurumsal ağ duvarı, tehditlere karşı eşsiz koruma sağlayan şık, modüler, şasi-tabanlı bir güvenlik duvarı olup özel kurulumlar ve kullanım şartları için yüksek NGFW ve SSL performansı sunan dört adete kadar Güvenlik İşlem bıçağı ve maksimum arayüz yoğunluğu ile ağ genişbandı için iki adete kadar I/O modülü kullanıyor.
 • FortiGate 7060E ayrıca Ixia BreakingPoint ve yeni CloudStorm 100GE Uygulama ve Güvenlik testlerinden de geçti. Ürün, 100 Gbps NGFW performansı ile dünyanın en hızlı NGFW ürünü olma unvanını alırken 160 Gbps uygulama kontrolü ve 120 Gbps saldırı önleme veri çıkışı performansı sunuyor.
 • FortiGate 7060E, 8 adete varan 100 GE (Gigabit Ethernet), 16 adet 40 GE veya 64 adet 10 GE portları ile üstün ağ esnekliği sağlıyor.
 • 7060E’nin modülerliği ve esnekliği yüksek NGFW çıkışı ile bir araya gelerek, gelişmiş dahili segmentasyon güvenlik duvarı ayarları da dahil olmak üzere ağların köşelerinden veri merkezlerinin ortasına kadar esnek kurulum seçenekleri sunuyor.
 • FortiGate 7060E kurumsal güvenlikduvarı, merkezi fiyatlandırma ve lisanslama ile basit bir paket halinde gelirken ayrı bıçaklar yerine şasiye bağlı olarak karmaşıklığı azaltıyor ve güçlü fiyat performans oranı sunuyor.

Veri analitiği ile rekabet gücünüzü artırın


CEVAP VER