E-Devlet Üzerinden Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemiz deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrasında, maalesef ciddi kayıplar verdik. Bir yandan arama kurtarma çalışmaları, bir yandan da ileriye yönelik planlama çalışmaları devam ediyor. Özellikle depremden etkilenen vatandaşlarımız için E-Devlet üzerinden kira yardımı başvurusu gerçekleştirilebilir.

Kira yardımı başvurusu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve E-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunuluyor. Eğer daha önce oturduğunuz bina riskliyse ve artık yeni bir ev arayışındaysanız, kira yardımı talep edebilirsiniz. Bunun için…

E-Devlet üzerinden kira yardımı başvurusu gerçekleştirmek

Öncelikle bir E-Devlet kullanıcı adı ve şifreniz olmalı. Eğer daha önce almadıysanız, herhangi bir PTT şubesine giderek satın alabilirsiniz. Şubeye gittiğinizde, yanınızda kimliğiniz ve telefonunuzun olması önemli. Zira onay kodu, telefonunuza gelecektir.

E-Devlet Üzerinden Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

1. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresine gidin ve kullanıcı adı ile şifrenizi girerek login olun.

2. Anasayfada, arama çubuğuna “Kira yardımı” yazın. Karşınıza aşağıdaki sonuçlar çıkacaktır. Buradan size uygun olanını, riskli yapılar için yardım seçeneğini işaretleyin.

3. Sistem, sizden adınız, adresiniz ve diğer bazı bilgilerinizi isteyecek. Bu bilgiler zaten önceden tanımlı olduğu için onaylayarak bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.

Kira yardımı başvuru süreç şemasını buradan da görebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yönergeleri takip ettikten sonra, finalde başvuruyu yetkili birimlere gönderin. Evet, hepsi bu. Bundan sonraki süreçte, en kısa zamanda size bilgi verilecektir. Tabii siz de E-Devlet üzerinden login olarak başvurularınızı istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

İki büyük deprem sonrasında, kayıplarımız 40 bini aştı!

Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük depremin sonucunda, maalesef 40 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Bilgi, AFAD tarafından geldi.

Deprem bölgesindeki binaların büyük bir kısmı yıkıldığı için kısa vadede Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay gibi şehirlerde yaşamak istemeyen, diğer şehirlere göç eden on binlerce vatandaşımız var. İlerleyen günlerde bu rakamlar da artabilir.

Tabii insanların zor durumda kalması, maalesef bazı fırsatçıları da harekete geçirmiş durumda. Pek çok şehirde, ev kiralarında fahiş artışlar gözleniyor. Öte yandan, internet üzerinden kiralık ev ilanlarıyla dolandırma amaçlı hareket edenler de var. Güvenlik güçleri, bu tip konularda dikkatli olunması gerektiğini bildiriyor.

İlgili Haberler

>> Avatar 2, Titanic’i Geçti! İşte Elde Ettiği İnanılmaz Para!