Avatar 2, Titanic’i Geçti! İşte Elde Ettiği İnanılmaz Para!

James Cameron’ın yeni filmi Avatar: The Way of Water, boxoffice listesinde üst sıralara tırmanışını devam ettiriyor. Avatar 2, bir diğer James Cameron filmi olan Titanic’i geride bırakmayı başardı!

Avatar 2, yoluna tam gaz devam ediyor. Film, 16 Aralık 2022 tarihinden beri sinemalarda gösterimde bulunuyor. Boxofficemojo’daki güncel veriler, filmin an itibarıyla dünya çapında 2 milyar 244 milyon dolar hasılat rakamını geride bıraktığını gösteriyor. Bu da Avatar 2’yi tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden üçüncü filmi konumuna getiriyor. Daha önce üçüncü sırada, 1997 yapımı Titanic bulunuyordu. Titanic, 2 milyar 243 milyon doların üzerinde hasılat elde etmişti.

Avatar 2, özellikle görsel kalitesiyle dikkatleri üzerine topluyor. Filmin çok büyük bir yapım bütçesi olduğunu ve sinemada 3 saat 10 dakikalık seyir zevki sunduğunu da belirtelim.

Yetkililer, şimdiden Avatar 3 ve sonrası için çalışmalara başlamış durumda. Na’vi’lerin dünyasına daha uzun süre konuk olacağız gibi görünüyor.

Avatar 2, Titanic'i Geçti! İşte Elde Ettiği İnanılmaz Para!

Avatar 2, listedeki yükselişini sürdürebilir… Peki tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden 5 filmini biliyor musunuz? İşte liste!

1. Avatar: 2009 yılında gösterime giren film, Kuzey Amerika’da 785 milyon dolar, uluslararası arenada da 2,14 milyar dolar hasılat elde etti. Toplam hasılat rakamı ise, 2.9 milyar dolar.

2. Avengers: Endgame: 2019 yılında vizyona giren film, son yıllardaki Marvel fırtınasının en güçlü temsilcilerinden. Toplamda yaklaşık 2.8 milyar dolarlık hasılat elde etti.

3. Avatar 2

4. Titanic: 1997’de vizyona giren film, bir başka James Cameron filmi olarak kayıtlarda yerini alıyor. Pek çok ödül kazanan yapım, 2.2 milyar dolarlık hasılat rakamıyla uzun süre zirvede yer almıştı. Titanic, 25. yıl dönümü itibarıyla şu sıralar yenilenmiş 3D versiyonuyla sinemalarda tekrar gösterimde bulunuyor. Eğer sinemada izlemediyseniz, bu fırsatı kaçırmayın.

5. Star Wars: Episode VII – The Force Awakens: 2015 yapımı film, Star Wars serisinin ilk 10’da yer alan tek filmi. 2 milyar 69 milyon dolarlık gişe hasılatıyla 4. sırada yer alıyor.

Yeni detaylar oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Merak ettiğimiz ise, Avatar 2’nin 3 milyar dolar sınırını geride bırakabilen ilk film olup olamayacağı…

Sizce bunu başarabilir mi, ne dersiniz?

İlgili Haberler

>> Bruce Willis’ten Üzen Haber: Demans Teşhisi Konuldu! Demans Nedir?