Samsung Galaxy S23+ Dayanıklılık Testi! Düşmelere Dayanıklı mı?

Samsung telefon şarj almıyor

Samsung Galaxy S23+, Güney Koreli teknoloji firması Samsung’un yeni amiral gemisi ailesinin üyelerinden bir tanesi. Pek çok dikkat çekici teknolojiyi bünyesinde barındırıyor ve zirveye oynuyor. Peki bu ürün, düşmelere karşı ne kadar dayanıklı?

Daha evvel yaptığımız haberlerimizde, Galaxy S23 Ultra’nın dayanıklılık testlerine dair videoları sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de sırada Samsung Galaxy S23+ var. Sizce bu telefon, düşmelere karşı ne kadar dayanıklı?

YouTube’daki PBKreviews kanalı, bu yeni amiral gemisiyle ilgili bir video hazırladı. Aşağıdaki video penceresi aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S23+ Dayanıklılık Testi! Düşmelere Dayanıklı mı?

Videoyu özetlemek gerekirse, Samsung Galaxy S23+…

Ürün, ilk düşme testinde, düz beton zemine düşürüldü. Bel hizasındayken düşürüldüğünde, ekranın yanlarında ufak çatlaklar meydana geldi. Buna rağmen ekranın çalışmasında önemli bir sorun yok. Arka yüzeyde de ciddi bir sorun gözükmüyor.

İkinci testte, düz beton zemine, bu kez arka tarafı darbe görecek şekilde düşürüldü. Bu düşme sonucunda, ürünün arka yüzeyinde, özellikle de köşelerde darbe izleri rahatlıkla görülebiliyor. Kamera lensleri ise zarar görmemiş. Ekranın da hâlâ düzgün çalıştığı ifade ediliyor.

Üçüncü testte, dikey olarak düşürüldü. Yani Type-C tarafı aşağıya gelecek şekilde. Düşme sonucunda, köşelerde darbe izleri belli oluyor…

Samsung Galaxy S23+, en güncel koruma teknolojilerini bünyesinde barındırıyor

Ürünün hem ön hem de arka tarafında Corning’in Gorilla Glass Victus 2 cam koruma teknolojisi mevcut. Corning’in en güncel ve şimdiye dek hazırladığı en sağlam teknoloji. Yine de, görünüşe göre tamamen koruma sağlamak pek kolay değil.

Ürünün metal çerçevesinin de çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olduğu ifade edilmişti.

Ek olarak, telefonda suya ve toza karşı dayanıklılık için IP68 sertifikası da mevcut.

Galaxy S23+, gücünü 4nm üretim süreciyle hazırlanan Snapdragon 8 Gen 2 çipsetinden alıyor. 6.6 inç değerde Dynamic AMOLED 2X ekranı bulunan ürün, arka tarafta yapay zekâ destekli üçlü kamerayla geliyor.

4700mAh pili bulunan ürün, tabii ki hızlı şarj özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Cihaz, 45w hızlı şarj değerine sahip. Böylelikle yarım saatte %65’e kadar şarj olabiliyor.

Samsung Galaxy S23+, ülkemizde 33 bin liradan başlayan fiyat etiketleriyle bulunabiliyor.

İlgili Haberler

>> Avatar 2, Titanic’i Geçti! İşte Elde Ettiği İnanılmaz Para!