PayPal, Güç Parada Değil İnsanlarda Diyor

PayPal, ilk global marka kampanyasıyla insanların paraya dair düşüncelerine özgün bir bakış açısı getiriyor.

Kampanyanın ana fikri şu: İnsanlar artık daha güçlü. İstedikleri gibi internete bağlanmak, ödeme ve işlem yapmak için yeni yollar üretebiliyorlar. PayPal da bu sürece, ödeme yapmayı daha kolay, güvenli ve doğal hale getirerek liderlik ediyor; insanlar istedikleri yerden, istedikleri zaman işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

PayPal Başkanı David Marcus “PayPal’ın, insanların paralarını kontrol etmelerine, keyifli deneyimler yaşayarak istedikleri gibi kullanmalarına yardımcı olmak adına bir sorumluluğu bulunmaktadır” dedi: “’İnsan Ekonomisini Güçlendirmek’ adlı kampanyamız, müşterilerimizin bizden ne beklemeleri ve talep etmeleri gerektiği konusunda bir beyan niteliğindedir. İnsanların arzu ettiklerine, istedikleri zaman sahip olmaları için güvenli, kolay ve rahat bir ödeme tecrübesi sunmak bizim önceliğimizdir.”

PayPal Yeni Logo

PayPal Global Marka Başkan Yardımcısı Christina Smedley “PayPal olarak insanların paraya değil, paranın insanlığa hizmet ettiği bir dünyaya inanıyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ürünlerimiz sayesinde insanların hayatına adeta sihirli bir değnekle dokunuyoruz. Gündelik hayatı kolaylaştırıyor ve dünyanın herkes için daha yaşanılabilir bir yer haline gelmesi için çalışıyoruz. Yeni kampanyanın ardındaki ruh, “Odağımız insanlar, kurumlar değil” anlayışıdır.

Özgün siyah-beyaz animasyon formatındaki ilk TV reklamında, “İnsan Ekonomisi”nin gerçek değerlerini temsil eden Knoxville’li bir müzisyen olan Scott Miller boy gösteriyor. Miller, bitmek tükenmek bilmeyen formları doldurmak ya da kasa önünde sıra beklemek gibi günlük hayatımızda karşılaştığımız zorlukları PayPal’ın nasıl bertaraf ettiğini anlatan bir şarkı seslendiriyor. Sevimli grafikler, bu günlük zorlukların tıpkı dinozorlar gibi yok olduğu ve böylece sizin, benim ve bizim için daha güzel hale gelen bir dünyayı tasvir ediyor. Ve en önemlisi; bu dünyayı insanlar yönetiyor.

Havas Worldwide Global Pazarlama Müdürü Matt Weiss ‘’Amacımız, insanlar için harika işler yapan bir markaya çağdaş, insancıl ve herkese hitap eden bir ses vermekti. Basit faydalarını anlatmaktansa PayPal’ın insanlar için bir bütün olarak ne yaptığına, markanın statükoya nasıl meydan okuyup onu değiştirdiğine odaklandık. ‘İnsan Ekonomisini Güçlendirmek’ fikri, bu düşüncenin doğal bir uzantısı olarak ortaya çıktı’’ diye konuştu.

Vodafone Sürdürülebilir Kalkınma İçin Bilişim Raporunu Yayınladı.