E-imza’da Yeni Dönem!

E-imza’da Yeni Dönem!

Google News Abone Ol

E-imzala.com ile web üzerinden yasal olarak geçerli bir sistemle kolayca belge imzalanabilecek.

e-İmzala.com’un kurucusu Barış Ciner, Türkiye’de yaklaşık 50 civarında e-Devlet uygulamasında kullanılan e-imza’nın aynı zamanda elektronik ortamda belge imzalamada da kullanılabildiğini hatırlatarak; “e-imzala.com, PDF formatındaki her türlü dokümanı E-imza kullanarak, herhangi bir program kurulumu yapmadan, web üzerinden imzalamayı ve imzalı belgeyi doğrulamayı sağlayan bir sistem.

E-imza kullanabilmek için öncelikle Nitelikli Elektronik Sertifika (NES) sahibi olunması gerekiyor. Bu sertifikayı edindikten sonra  web sitesi üzerinden üyelik oluşturulup sistemden kredi kartı veya banka havalesi ile imzalama kredisi satın alınmak suretiyle işlem yapılabiliyor. Temel olarak PDF formatındaki tüm dökümanlar web sitesi üzerinden e-imza ile imzalanabiliyor. Her doküman başına imzalama işlemi sonrası 1 kredi hesaptan düşüyor.

eimzala logo 300dpi

Özellikle iş süreçlerinde ıslak imza kullanan kurumsal firmalar, belediyeler, sanayi ve ticaret odaları, mali müşavir odaları ve benzeri birçok kurum ve şirket için evrak işlerinde hız, verim, kalite ve güvenliği artırması açısından çok avantajlı bir sistem. Kurumsal üyeliklerin yanı sıra bireysel kullanıcılar da üye olarak sistemi kullanabiliyorlar. Site üzerinden pdf formatında tüm dökümanlar imzalandığı gibi e-imzalı belgeler de doğrulanabiliyor” dedi.

E-imzala.com’un 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak hizmet verdiğini belirten Ciner, “5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda da belirtildiği gibi, e-imza elle atılan imza ile aynı hukuki sonucu doğuran bir sertifika olduğu için e-imzalanan doküman yasal olarak geçerli bir evrak niteliği kazanıyor.” dedi.

5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında, yetkili elektronik sertifika hizmet sağlayıcı (ESHS) olarak hizmet veren TÜRKTRUST A.Ş.’nin teknik altyapısından faydalanarak oluşturulan e-imzala.com, PDF Gelişmiş Elektronik İmza (PadES) standardıyla uyumlu hizmet veriyor. Kanunların merasimi ya da üçüncü tarafların şahitliğini gerek gördüğü emlak alım satımı, veraset ve intikal, evlenme gibi işlemler dışında kalan bütün işlemlerde elektronik imza yasal olarak geçerli olarak kabul ediliyor.   

Dünyanın Genişbant Vizyonu Huawei ile Antalya’ya Geliyor

CEVAP VER