Edge Parola Yöneticisi Mobil Uygulamalara Giriş Sağlıyor


Microsoft’un internet tarayıcısı Edge için hazırlanan parola yöneticisi önemli bir özelliği kazanıyor. Böylece bu internet tarayıcının mobil sürümü uygulamalarınıza giriş yapmanıza yardımcı oluyor. İşte bu özelliğin detayları…

Edge internet tarayıcısı 92 numaralı sürümüyle rakiplerinden farklılaşan bir özellik getiriyor. Özetle Microsoft’un tarayıcısında yer alan parola yöneticisi mobil uygulamalarınıza da girişlerde yardım edecek. Ayrıca İnternet tarayıcısı daha fazla parola koruması ve parola sağlığı bilgilendirmesi gibi özelliklere kavuşuyor.

Edge’ın mobil uygulaması ile tarayıcının parola kasasını artık her uygulamada kullanmak mümkün olacak. Böylece internet tarayıcısı rakiplerinden ayrışarak BitWarden gibi ekstra uygulamalarla gelen özelliği içinde barındıracak. Parolalarınızı kaydettiğiniz Edge tarayıcısı telefonunuzda varsa her uygulamaya girişte yardım almak mümkün olacak. Parola yönetim uygulamalarında olduğu gibi Edge ile Instagram ve Twitter uygulamalarının parolalarını otomatik doldurmak mümkün olacak.

Bildiğiniz gibi Microsoft iki adımlı doğrulama için Authenticator uygulamasına da sahip. Benzer biçimde bu uygulamanın da otomatik doldurma özellikleri bulunuyor. Microsoft, özellikle iOS sürümü için de parola yöneticisinin çalışma prensibinin aynı olduğunu söylüyor.

Microsoft Edge tarayıcısı, parola yöneticisi ile beraber parola güvenliğinizi de destekleyecek

Microsoft’a göre Edge tarayıcı yeni versiyonuyla parola güvenliğiniz konusunda bilgi de verecek. Eğer aynı parolayı birden fazla sitede kullanıyorsanız Edge sizi uyaracak. Bununla birlikte, sitelerdeki parolaları değiştirmek istediğinizde tarayıcı sizin için güçlü parolalar da oluşturacak. Bu özellikler Edge’deki halihazırdaki özelliklerden farklı görünmüyor ancak artık başka bir parola yöneticisine gerek kalmayacak bir noktaya ulaştı.

Outlook kullanıcıları ise artık Edge tarayıcısında çalışacak bir eklentiye sahip olacaklar. Bu eklenti ile kolay biçimde elektronik postalarınızı denetlemeniz mümkün olacak. Ayrıca takvim, görevler gibi birçok Outlook özelliğini tarayıcıda yönetmek oldukça kolay bir hale geliyor.

Microsoft Edge’in bu önemli özellikleri içeren sürümünü paylaştı. Microsoft Edge tarayıcısını Windows ile birlikte macOS, iOS ve Android’de kullanmanız mümkün. Tarayıcıyı indirmek isterseniz bu linki takip etmeniz yeterli.

Peki siz farklı bir eklentiye gerek kalmadan parola yöneticisini kullanabilmeyi faydalı buluyor musunuz? Bu gelişmeler Edge hakkındaki görüşlerinizi değiştirir mi? Konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmına bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> Netflix En Fazla İzlenen İçerikleri Sonunda Açıkladı: 2021 Yılı Kazananı Belli Oldu

>> Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Bomba Bir Açıklama Yaptı: Kimse Böyle Bir Açıklama Beklemiyordu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here