Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Bomba Bir Açıklama Yaptı: Kimse Böyle Bir Açıklama Beklemiyordu

Twitter sosyal medya yasağından

Twitter platformunun kurucusu olan Jack Dorsey Bitcoin hakkında bomba açıklamalar yaptı. Onun bu açıklamaları kripto para biriminin ciddi miktarda yükselmesine neden oldu. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bitcoin günümüzün en büyük buluşlarından bir tanesi olarak görülüyor. Küresel çapta önemli bir ödeme sistemi haline gelmeye başlayan bu kripto para birimi yatırımcıların dikkatini çekiyor. Özellikle Twitter CEO’su bu dijital ödeme sisteminin en büyük destekçileri içerisinde yer alıyor. Elon Musk yine en fazla destek verenler arasında.

Bitcoin herkes için farklı bir anlam ifade ediyor. Bazıları için mevcut anlamın çok ötesinde. Mesela Jack Dorsey Bitcoin için internetin ilk yılları ifadesini kullandı. Bunu genellikle Binance CEO’su kullanmayı tercih ediyordu. Ancak ilk defa Twitter gibi devasa bir sosyal medya platformunun kurucusu böyle bir ifadeye yer verdi.

Jack Dorsey Bitcoin hakkında çok olumlu konuştu

“Ekonomik güçlendirme aracı olarak Bitcoin” ifadesini kullanan Jack Dorsey, kripto paraların sadece alınıp tutulan bir varlık olmadığını ifade etti. Dünyanın her yerine çok kısa bir süre içerisinde kripto para gönderip almak mümkün. Sadece bu yönüyle bile Bitcoin en önemli buluşlar arasında kendisine yer bulmayı başarıyor.

Jack Dorsey Bitcoin hakkında

Twitter CEO’su Jack Dorsey genellikle Bitcoin hakkında olumlu yorumlarlar yapıyor. Ancak ilk defa internetin ilk yılları gibi ifadesini kullanarak çok ciddi bir destek sunmuş oldu. Bunun anlamı ise gelecek yıllarda değeri kat kat artacaktır. Birçok devasa şirket Bitcoin yatırımları yaparak buna olan inancını göstermiş oldu.

Büyük şirketlerin Bitcoin yatırımları güven veriyor

Hem küçük hem de büyük yatırımcılar genellikle genellikle Bitcoin yatırımları ile gündeme geliyor. Bu tür yatırımlar sayesinde kripto paralara olan güven artıyor.

Devasa şirketlerin Bitcoin gibi kripto para sistemlerine olan güveni giderek daha fazla artacak. Açık kaynak kodlu projeler kripto para sistemleri üzerinden geliştiriliyor. Sadece bu bile Jack Dorsey gibi isimlerin destek vermesini sağlıyor.

Not: Burada bahsedilenlerin hiçbirisi yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haberler:

>> Twitter Mavi Tik almak artık mümkün: İşte izlemeniz gereken adımlar

>> Sosyal Medya Rekoru Kıran Fenerbahçe En İlginç Takımlardan Biri Oldu