OnePlus Nord N10 5G Android 11 ile Tek Büyük Güncellemesini Alacak

Android 11 güncellemesi OnePlus Nord N10 5G için OxygenOS 11’e geçişi ifade ediyor

OnePlus Nord N10 5G modeli Android 11 güncellemesini almaya hazırlanıyor. Özellikle telefonun alacağı tek büyük güncelleme olması beklenen bu sürüm oldukça önemli. Yine de telefon güvenlik güncellemeleri almayı sürdürecek…

Markanın sevilen modeli OnePlus Nord N10 için Android 11 güncellemesinin dağıtımının başlaması artık gündemde. Kısacası yabancı forumlarda telefonun kullanıcıları güncellemeyi almayı başladıklarına dair ekran görüntüleri paylaştı.

Nord N10 5G, geçen yılın sonlarında piyasaya çıkan bir model. Özellikle o dönem bu telefon büyük bir beğeni toplamayı başarmıştı. Bunun nedeni ise oldukça uygun fiyata 5G özelliğine sahip ilk telefonlardan biri olmasıydı. O zamandan beri Nord N10 telefonunu tercih eden kullanıcılar için güncelleme konusu bir muammaydı. Sonrasında OnePlus yaptığı açıklamada bu modelin yalnızca bir adet büyük Android kullanacağını söyledi.

Bildiğiniz gibi OnePlus, artık OPPO’nun altında yer alan bir marka. Bu sebeple iki önemli üretici ortak bir güncelleme politikası belirledi. Buna göre bu model yalnızca bir tane büyük güncelleme alacak. Lakin bu modeli kullananlar üç yıl boyunca güvenlik güncellemesi almayı sürdürecek.

oneplus nord n10 5g

Android 11 güncellemesi OnePlus Nord N10 5G için OxygenOS 11’e geçişi ifade ediyor

Bekleneceği üzere telefon, alacağı bu güncelleme ile OxygenOS 11’e de geçecek. Özetle bu sürümle geçişle birlikte bu model de üst düzey OnePlus modellerinde yer alan özelliklere kavuşacak. Böylece telefon, Samsung’un One UI sistemiyle görsel olarak benzerlikler içeriyor. Android’den farklı olarak yazılım gelişmeleri içeren bu işletim sistemi Nord N10 için oldukça önemli.

Telefon firması henüz bu güncellemenin tam olarak ne zaman dağıtıma geçeceğini söylemedi. Bazı kullanıcılara geldiğini görsek de güncellemenin resmi dağıtımı başlamadı. Ne var ki diğer markalarda da olduğu gibi dağıtım aşamalı bir biçimde gerçekleşecektir. Her şeye rağmen bir noktada geleceğini bilmek kullanıcıları güvende hissettirecektir.

OnePlus Nord N10 5G modeli 6,52 inçlik bir HD+ ekrana sahip. 90 Hz yenileme hızına sahip olan telefonun ekranı oldukça iyi. Snapdragon 690 5G işlemcisi ile gelen model 6 GB RAM’e sahip ve 4300 mAh bataryaya sahip. 

Diğer haberler:

>> ABD vs Çin Mücadelesi Korkunç Boyutlara Ulaştı: ABD Gerçekten Korkuyor 

>> Tüm iPhone 13 modelleri LİDAR sensörü ile gelebilir: İşte detaylar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here