Efsane Cuma Rekoru Bakın Hangi Ülkede Kırıldı

efsane cuma rekoru

Herkesin çok büyük bir talep gösterdiği efsane cuma rekoru, hiç beklenmeyen bir ülkede kırıldı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

.

Efsane cuma günleri işlem hacmi ciddi miktarda artış gösterir. Bu artışlar genellikle dakika bazında değerlendirilir. Dünya genelinde yapılan değerlendirmeler sonucunda, en fazla alışveriş yapılan ülke ortaya çıktı. Muhtemelen Avrupa ya da Amerika merkezli bir ülke olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak hiç beklenmeyen bir ülkede rekor kırıldı.

Türkiye’de alışveriş platformları ile alakalı çalışmalar yürüten şirketler konuyu değerlendirdi. Onların yaptığı açıklamaya göre 2020 yılında efsane cuma kapsamında yapılan alışverişlerde Türkiye önemli bir dünya rekoru kırdı. Burada yapılan indirim reklamlarının çok büyük bir payı olduğunu söylemek gerekiyor.

Efsane cuma rekoru online alışveriş talebini artırdı

Alışveriş çılgınlığının zirve noktalarından bir tanesi olarak görülen efsane cuma, Türkiye’de büyük bir rekor kırdı. Romanya ve Polonya gibi ülkelerde ise yine Türkiye’de olduğu gibi çok ciddi bir alışveriş yapıldı. İnternet üzerinden yapılan alışverişler ise genellikle tek alternatif olarak görülüyor.

efsane cuma rekoru

Finans şirketleri her geçen gün büyümeye devam ederken alışverişler genellikle teşvik ediliyor. Elbette bu sayede finans kuruluşları iyi bir gelir elde ediyor. Bu nedenle efsane cuma gibi kampanyalar onlar için de büyük önem taşıyor. 2019 yılı ile değerlendirildiğinde, 2020 yılında efsane cuma kampanyaları daha fazla ilgi gördü. Elbette bunda pandeminin çok büyük bir etkisi var. Ancak durumu sadece bununla açıklamak doğru değil.

Türkiye’de dakika başı alışveriş değerlendirildiğinde birçok ülkeden daha fazla alışveriş yapıldığı görülüyor. Ancak bu alışveriş çoğunlukla indirimli günlerde gerçekleşiyor. Yani sürekli yapılan bir alışveriş yok. “Efsane cuma rekoru” işte tam da bu nedenle kırılmış oldu. Tüketicilerin yoğunlaştığı nokta indirimli fiyatlar oldu.

Genel olarak değerlendirildiğinde, gelecek yıl böyle bir yüksek alışveriş hacmi yakalanmayabilir. Pandemi ve artan pahalılaşma bu tür indirimli günleri daha önemli hale getiriyor. Sizce efsane cuma rekoru bir daha Türkiye tarafından kırılabilir mi? Tahminlerinizi Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> 3 Milyar Kargo Teslim Edilemedi: Kargo Şirketleri Büyük Kriz İle Karşı Karşıya

>> Hepsiburada Yenilikçi Kargo Hizmeti Tanıtıldı: Ürünler Dolaptan Alınacak


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here