3 Milyar Kargo Teslim Edilemedi: Kargo Şirketleri Büyük Kriz İle Karşı Karşıya

3 Milyar Kargo Teslim Edilemedi: Kargo Şirketleri Büyük Kriz İle Karşı Karşıya

3 milyar kargo teslim edilemedi
Google News Abone Ol

Gelen son bilgilere göre müşterilere gönderilmesi gereken 3 milyar kargo teslim edilemedi. Bu durum çok büyük bir kargo krizine neden olabilir.

Kargo şirketleri her geçen gün daha gelişmiş sistemler kullansa bile yine de bazı sorunlar peşlerini bırakmıyor. Nakliye firmalarının özellikle pandemi döneminde çok fazla talep görmesi bu sorunun ana kaynakları arasında yer alıyor. Elbette her şirket grubu aynı şekilde etkilenmiyor. Küçük işletmelerin bu alanda daha fazla zorluk yaşadığı tahmin ediliyor.

Pandemi nedeniyle alışveriş sitelerine olan yoğun yönelim, bu durumun en büyük sebebi. Ayrıca Amazon gibi firmalar bu alanda onları zorlayan etkenler içerisinde yer alıyor. Sonuç olarak kargo şirketleri çok büyük bir kriz ile karşı karşıya kaldı.

3 milyar kargo teslim edilmek için bekliyor

Pandemi sebebiyle birçok kişi alışverişini internet üzerinden yapıyor. Böylece markete veya alışveriş merkezlerine gitmeyerek kendilerini koruyabiliyor. Ancak bu durum başka bir sorunun yaşanmasına neden oluyor. Çok fazla insanın internet üzerinden alışveriş yapması onlara iletilen kargolarda aksaklıklara yol açabiliyor.

3 milyar kargo teslim edilemedi

Kargo firmaları tarafından yapılan açıklamalara göre, şu anda 100.000 kişi mevsimlik işçi olarak alındı. Bu sayının daha da fazla artması bekleniyor. Ayrıca özellikle Amerika gibi ülkelerde 100 yeni sipariş deposu oluşturulmak zorunda kalındığı ifade edildi. 3 milyar kargo teslim edilemezse şirketler için bu büyük bir ayıp olacak.

Müşterileri karşısında utanç yaşamamak isteyen alışveriş sitesi sahipleri, yeni alternatifler bulmaya çalışıyor. Mesela sadece Amazon bile 70 bin ek işçi alımı yaptı. Toplamda 275 bin tam zamanlı veya yarı zamanlı işçi alındığı ifade edildi. Eğer alışveriş siteleri talebi karşılamakta zorlanırsa, bu büyük bir kriz yaratabileceği anlamına geliyor.

Kargo sektörü önümüzdeki günlerde en fazla yatırım yapılan sektörlerden birisi olabilir. 3 milyar kargo teslim edilmezse muhtemelen bu ayrı bir krize neden olacak ve düşüş yaşatabilecek. Herkes şu anda kargoların tam olarak nasıl teslim edileceğine odaklanmış durumda.

İlgili Haberler:

>> Hepsiburada Yenilikçi Kargo Hizmeti Tanıtıldı: Ürünler Dolaptan Alınacak

>> Amazon Prime Türkiye topraklarında! Hem de aylık 7.90 TL!


CEVAP VER