Efsane Motorola Benzeri Katlanabilir Telefon Huawei Mate V Ne Zaman Geliyor?


Huawei, Mate X serisiyle teknoloji severlere pek çok katlanabilir ekranlı telefon sundu ve devamı da yolda. Örneğin, yakın zamanda Mate V ile tanışabiliriz.

.

Huawei, son yıllarda bir akım halini alan katlanabilir ekranlı telefon tarafında ciddi çalışmalar yapan ve pek çok ürünü teknoloji severlere sunan firmalar arasında yer alıyor. An itibarıyla bu ürünlerin çok da kullanışlı olduğunu söylemek güç. Ayrıca, fiyat faktörü de diğer telefonlara kıyasla daha yüksek. Yine de, gelecekte daha kullanışlı ve uygun fiyatlı modellerle karşılaşabilmek için çalışmaların devam etmesi gerekiyor. “Şu an katlanabilir ekranlı telefon almak mantıklı mı?” diye soracak olursanız, aslında bunun için pek gerekçe yok.

Bakıldığında, kullanılabilirlik tarafında pek avantaj sunmuyorlar. Katlanabilir ekranın düzleştirilmesiyle birlikte neredeyse bir tablet kadar büyük ekran elde edilebiliyor. Bu, kullanıcı deneyimini artırmak için güzel bir detay. Bu faktörün dışında; cihazların ağır olması, düşmeleri sonucunda ağır hasar alabilmeleri ve haliyle taşınabilirlik yönlerinin zayıf olması gibi detaylar sıralayabiliriz.

Şimdi de gelelim ufuktaki muhtemel yeni Huawei katlanabilir ekranlı telefon detaylarına.

Huawei, Mate X serisiyle teknoloji severlere pek çok katlanabilir ekranlı telefon sundu ve devamı da yolda. Örneğin, yakın zamanda Mate V ile tanışabiliriz.

Katlanabilir Telefon Huawei Mate V, Motorola tasarımına benzer bir tasarımla gelebilir

GSM Arena’da yer alan haberlere göre Huawei, yakın zamanda yeni katlanabilir ekranlı telefon tanıtımı gerçekleştirecek. Mate V olarak adlandırılan bu modelin, tıpkı bir istiridye kabuğu gibi açılıp kapanabilir olacağı, yani bir nevi Motorola’nın efsane tasarım detayına benzer detaylarla geleceği söyleniyor. Motorola, yakın zamanda da Razr 5G model katlanabilir ekranlı telefonunu satışa sunmuştu. Ek olarak Samsung da bu tasarım çizgisinde olan Galaxy Flip Z3 ile boy göstermişti.

Peki şu an Huawei Mate V hakkında neler biliyoruz? Kesin olmayan bilgiler, bu yeni ürünün Huawei’nin Kirin 9000 çipsetiyle geleceği yönünde, ki bu da bir “amiral gemisi katlanabilir ekranlı telefon” anlamını taşıyor.

Telefonda, 5G bağlantı teknolojisinin de olabileceği, kamera tarafında da yine Leica ile hareket edileceği söyleniyor.

Şmdi gözler, 21 Ekim tarihine çevrilmiş durumda. Zira firma, bu tarihte özel bir etkinlik gerçekleştirecek ve burada resmi bir duyuru gelebilir. Yeni detaylar oldukça haber vereceğiz.

> Yeni James Bond Filmi No Time to Die Beğenildi Mİ? Kadın Bond Olmalı Mı?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here