Squid Game İzlemediyseniz Çok Şey Kaçırıyorsunuz! La casa de papel’i De Geçti!

Squid Game video oyunu

Squid Game, an itibarıyla Netflix’in en popüler dizisi konumunda. 9 bölümden oluşan dizi, şimdiden La casa de papel’i bile geride bıraktı.

.

Squid Game, kısa bir süre önce Netflix üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulmuştu. Ülkemizde Türkçe dublaj seçeneğiyle de izlenebilen gerilim aksiyon türündeki dizi, toplamda 9 bölümden oluşuyor.

Hwang Dong-hyuk tarafından yazılan ve yönetilen dizi, kısa sürede çok büyük bir popülariteye ulaştı. Böyle bir ilgiyi belki de yapımcılar bile beklemiyordu, ama oldu. Örneğin, bugün Twitter Türkiye gündemine bakıldığında, 180 bini aşkın tweet ile Squid Game de yer alıyor.

Tabii dizi hakkında Netflix’in CEO’su Ted Sarandos da açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Kaliforniya’da gerçekleştirilen Code 2021 etkinliğinde konuşan Sarandos, “Şimdiye kadar hazırlanmış en büyük şovumuz olması için Squid Game’in çok iyi bir şansı var” dedi.

Squid Game İzlemediyseniz Çok Şey Kaçırıyorsunuz! La casa de papel'i De Geçti!

CEO, an itibarıyla dizinin dünya çapında Netflix’in İngilizce olmayan en büyük şovu olduğunu da ekledi. Yani evet, yıllardır fırtınalar koparan ve yakın zamanda yeni 5 bölümü yayınlanan La casa de papel bile geride kalmış oldu.

9 bölümden oluşan ve pek çok farklı ölümcül oyunun işlendiği dizide, parası olmayan çaresiz insanların mücadelesi ekranlara yansıtılıyor. Kazananın alacağı ödül ise, 52.2 milyon dolar.

Peki Squid Game 2. sezon gelecek mi?

Daha evvel yaptığımız haberimizde, bu yönde olumlu belirtilerin olduğundan söz etmiştik, ama henüz bir resmi duyuru olmadığını da belirtmiştik. Şimdi de gelen yeni detayları paylaşalım. Görünüşe göre yakın zamanda 2. sezonu beklemek mantıklı değil.

Hwang, özellikle My Father (2007) ve Silenced (2011) filmleriyle tanınıyordu. Artık Squid Game ile anılması mümkün. Yazar ve yönetmen, geçtiğimiz günlerde Variety’ye bir röportaj verdi ve şunları dedi:

“Şu an Squad Game sezon 2 için iyi geliştirilmiş bir planım yok. Düşünmek bile oldukça yorucu. Eğer yapmayı düşünürsem, herhalde birden fazla yazar ve yönetmenden oluşan deneyimli bir ekip isterdim.”

Açıkçası 2. sezonun geleceğini düşünüyoruz. Zira tek sezonla bu kadar popüler olan bir işin burada bırakılması pek mantıklı değil. Tabii bunca istek doğrultusunda 2. sezon çekilir ve ortaya bir hayal kırıklığı çıkarsa, bu da cidden üzecektir.

> Yeni James Bond Filmi No Time to Die Beğenildi Mİ? Kadın Bond Olmalı Mı?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here