Elon Musk Duyurdu: Tesla Taşınıyor! Ayrıca Starlink İçin De Yeni Duyuru Var!

Tesla elektrikli araçlarda kullanılan

Tesla taşınıyor! Şirket, bundan böyle ana merkezini Silikon Vadisi’nde bulundurmayacak. Yetkililer, yeni fırsatlara işaret ediyor.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir toplantıda konuştu ve Tesla şirketinin ana merkezinin Kaliforniya’dan Teksas eyaletine kaydırılması kararı aldıklarını belirtti. Yine de bu, Kaliforniya için tam anlamıyla bir veda anlamını taşımıyor. Şirketin sahibi ve CEO’su olan Musk, “Kaliforniya’da yatırımlarımızı artırmaya yönelik hamlelerimiz olacak” demeyi de ihmal etmedi.

Tesla taşınıyor!

Ana merkezin Teksas’a kaydırılmasından dolayı çok heyecanlı olduğunu belirten Musk, daha önce verdiği mesajlarda da “Teksas’a taşınmamız gerekiyor” ifadesini kullanmıştı. Nihayet bu isteği gerçekleşiyor.

Musk, geçtiğimiz mart ayında Twitter’dan yaptığı bir açıklamada da yine Teksas’a işaret etmiş ve diğer şirketi SpaceX için mühendisten teknisyene, inşaat işçilerine kadar pek çok çalışana ihtiyaç duyacağını ve bunun için de insanların Teksas’a taşınmaya teşvik edilmesi gerektiğini ifade etmişti. Yani Teksas aşkı yalnızca Tesla ile sınırlı değil.

Tesla, 2003 yılından beri faaliyetlerini sürdüren bir firma. Son yıllara bakıldığında, özellikle elektrikli araç üretimiyle gündeme geliyor ve zaman zaman Elon Musk’ın açıklamalarıyla popülaritesini artırıyor.

Aynı zamanda firma; uygun fiyatlı otomobil, kamyonet, minibüs, sürücüsüz otomobil teknolojileri ve güneş enerjisi kaynaklı güç panelleri üzerine de pek çok çalışma yürütüyor.

Elon Musk Duyurdu: Tesla Taşınıyor! Ayrıca Starlink İçin De Yeni Duyuru Var!

Starlink internet servisi için de yeni güncellemeler yolda

Starlink, Elon Musk ve ekibinin üzerinde çalıştığı bir uydu internet erişim projesi. SpaceX aracılığıyla uzaya gönderilen uydular, internete kolaylıkla erişebilmenin yeni bir yöntemi olabilir.

Daha önce planlandığı üzere, projenin beta süreci bu ayın sonu itibarıyla bitecek. Peki bu konuda yeni gelişmeler ve mevcut ağın genişletilmesi üzerine yeni çalışmalar ne zaman gelecek?

Konu hakkında Twitter’dan sorulan bir soruya yanıt veren Musk, ay sonu itibarıyla Amerika çapında kullanımın gerçekleşebileceğini belirtiyor. Tabii ki aynı bölgedeki kullanıcı sayısı sınırı ile. Musk, uzaya daha fazla uydu gönderildikçe bu kapsamın da artacağını ve limitlerin azalacağını ifade ediyor.

Yeni detaylar oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğimizi de belirtmeyi unutmayalım.

> TOGG Yeni Testlerle Üretim Aşamasına Hazırlanıyor: Yeni Fotoğraf Paylaşıldı