TOGG Yeni Testlerle Üretim Aşamasına Hazırlanıyor: Yeni Fotoğraf Paylaşıldı

TOGG hızlı şarj

TOGG yeni testlerle birlikte üretim aşamasına geçmek üzere. Birçok kişinin gözü kulağı bu aracın çıkış tarihinde. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Türkiye kendi yerli aracını elektrikli olacak şekilde tasarlıyor. Hem donanım özellikleri hem de tasarımı son derece dikkat çekici olan bu araçlar otomobil tutkunları için son derece dikkat çekici. TOGG bu yeni araçları sayesinde kısa bir süre içerisinde ciddi bir popülerlik kazanmaya çalışıyor.

Herhangi bir araç piyasaya sunulmadan önce mutlaka bazı test aşamalarından geçer. Özellikle elektrikli araçlarda bu test aşamaları biraz daha uzun sürebiliyor. Kendi Twitter hesabı üzerinden test süreçlerini paylaşan TOGG markası önemli açıklamalara yer verdi. Aracın birtakım testlerinin devam edeceğini belirtti.

TOGG yeni testlerle üretim aşamasına hızlı geçecek

Yerli elektrikli otomobil test aşamaları bittikten sonra kullanıma hazır olarak gelecek. Ancak şu anda asıl problem sürtünmenin azaltılması ve aracın aerodinamik tasarımının koruması. Bunlar yapılırsa test aşamaları büyük oranda tamamlanmış olacak. Aerodinamik ve aeroakustik testleri kapsamında bazı deneme süreçlerine yer verildi.

Bu testler ile birlikte araçların en verimli hale getirilmesi amaçlanıyor. Testlerin herhangi bir olumsuz sonuçları ortaya çıkmadı. Ya da en azından böyle bir olumsuz sonuç yaşansa bile yine de paylaşılmadı. Genellikle bu araç ile ilgili olumlu paylaşımlar yapılıyor. Ancak en güçlü otomotiv devleri bile araç üretimi yaparken bazı sorunlarla karşılaşabilir.

2022 yılının sonunda seri üretim başlıyor

Bu araçla ilgili yapılan açıklamalara göre 2022 yılının sonlarında seri üretim başlıyor. 2019 yılında gerçekleşen lansmandan bu yana herkes yerli aracı bekliyor. Kademe kademe bazı özellikleri belli olsa bile yine de test sonuçlarının neler olacağı merak ediliyor.

TOGG muhtemelen ilk piyasaya sürüldükten sonra uzun bir süre revizyon aşamaları devam edecek. Yeni aracın piyasaya sürülmesi her şeyin tamamlandığı anlamına gelmiyor. Yine testler ve diğer bazı detaylar sürecek. Peki sizce ilk yerli elektrikli otomobil 2022 yılının sonuna kadar hazır olabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Honda Üretimi Durdurma Kararı Aldı: Otomobil Almak İsteyenler İçin Kötü Haber

>> Elektrikli Otomobil Projesine Mercedes-Benz Katıldı: Her Şey Değişiyor