Elon Musk İlk Trilyoner Olarak Tarihe Geçecek: SpaceX ve Tesla Gücü

Milyarderler listesi 2022 yılında

Elon Musk ilk trilyoner olarak kayıtlara geçmeye hazırlanıyor. Yapılan yeni bir araştırmaya göre o yeni bir rekora imza atacak. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Teknoloji devleri genellikle çok hızlı bir şekilde büyümeleri ile biliniyor. Sadece Apple bile tahminlerin çok ötesinde büyümeyi başardı. Hem renkli kişiliği hem de farklı şirketlerle çalışması ile bilinen Elon Musk son derece dikkat çekici bir isim. Kendisi aynı zamanda dünyanın en zengin insanı olarak bilmiyor. Elbette Jeff Bezos ile sürekli bir yarış halinde.

Konu ile ilgili yapılan yeni bir araştırmaya göre Elon Musk dünyanın ilk dolar trilyoneri olarak kayıtlara geçecek. Kendisinin şu anki mevcut güncel mal varlığı 260 milyar dolar seviyesinde. Bu paranın en büyük kaynağı hiç şüphesiz Tesla. Fakat kendisi uzay alanında da bazı çalışmalara yer veriyor.

Elon Musk ilk trilyoner olacak

Elon Musk 2024 yılında yüksek bir ihtimalle 1,38 trilyon dolarlık bir servete sahip olacak. Bu servet onu dünyanın ilk dolar trilyoneri olarak kayıtlara geçirecek. 2017 yılından bu yana mal varlığını yıllık olarak yüzde 129 artırmayı başarıyor. Sadece bu bile aslında ilk dolar trilyoneri olması için yeterli.

Elon Musk ilk trilyoner

Her şey sadece dolar trilyoneri olması ile ilgili değil. Aynı zamanda ilginç bir detay daha var. Onun en yakın rakibi Jeff Bezos. Genel olarak değerlendirildiğinde 2030 yılına kadar onun trilyoner olması beklenmiyor. Ayrıca Tesla çok daha hızlı bir şekilde ilerlemeyi başarıyor.

Dünyanın en genç dolar trilyoneri olacak

Elon Musk dünyanın en genç dolar trilyoneri olarak kayıtlara geçecek. TikTok kurucusu olan Zhang Yiming 2026 yılında trilyon dolarlık bir servete sahip olacak. Fakat o 2026 yılında 42 yaşında olacak. Bu nedenle ilk olarak Elon Musk ekonomik olarak bu seviyeye atlayacak.

Her ne kadar Tesla büyük bir etken olsa bile onun yaptığı uzay çalışmaları da önem taşıyor.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Yatırım Yaptığı Kripto Parayı Açıkladı

>> Elon Musk Mars Görevi İçin Tarih Verdi: Yine Ertelendi