En Özel iPhone Bakın Hangisi Olacak: Apple Açıkladı

En özel iPhone cihazı

En özel iPhone cihazı kullanıcılarla yakında buluşacak. Apple tarafından geliştirilecek en özel iPhone olacağı ifade ediliyor.

.

ABD’li teknoloji devi Apple düzenli olarak yeni iPhone modelleri üretmeye gayret gösteriyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen bir etkinlikte duyurulan iPhone SE 2022 ile ilgili bazı ilginç gelişmeler yaşanıyor. Şirket konuyla ilgili başka bir marka ile ortak açıklama yaptı.

ELYSIS isimli bir şirket tarafından yapılan ortak açıklamaya baktığımızda iPhone SE 3 modelinin özel bir alüminyum malzemeye sahip olacağı söyleniyor. Üstelik bu alüminyum malzemenin en önemli yanlarından birisi ise 0 karbon stratejisi ile üretilecek olması. Apple çevrecilik bakımından diğerlerinin önüne geçmeye çalışıyor.

En özel iPhone modeli

ELYSIS’in en büyük müşterisi olarak bilinen Apple kullanıcılara çevreci olduğuna göstermek istiyor. Geliştirdikleri teknolojiler ile birlikte 2 şirket sıfır karbonlu yeni cihazlar geliştirmeye çalışıyor. Sadece ABD için değil aynı zamanda Avrupa Birliği ülkelerinde de sıfır karbon çok büyük bir öneme sahip.

 En özel iPhone cihazı

Avrupa Birliği 2030 yılından itibaren benzini araçları tamamen yasaklıyor. Bunun tek nedeni ise küresel ısınma. Büyük otomotiv devleri sırf bu nedenle elektrikli araçlar üretmeye başlamıştı. Şimdi ise Apple bazı yeni ilginç denemeler yapıyor. Tamamen alüminyum malzemenin kullanılacağı iPhone cihazları Avrupa Birliği ve ABD standartlarına uygun olacak.

Apple şarj cihazını çevre duyarlılığı nedeniyle çıkarmıştı

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple, şarj cihazını çevre kirliliğine atıfta bulunarak çıkarmıştı. Yani şirket çevreci olduğunu her seferinde göstermek istiyor. Elbette birçok kişi yapılan uygulamaların daha çok gelir elde etmek için olduğunu söylüyor. Fakat şirket bunu tamamen çevreci bir niyetle yaptığını belirtiyor.

Önümüzdeki yıllarda çıkacak olan yeni iPhone modellerinde yine benzer bir seçim yapılabilir. Şirket şarj cihazlarını kutulardan çıkararak yaklaşık 6,5 milyar dolarlık gelir elde etti. Tamamen alüminyumdan üretilmiş akıllı telefonlar tercih ederek buna benzer bir kazanç sağlayabilir.

İlgili Haberler:

>> iPhone 15 Pro Kamera Konusunda Devrim Yaratacak: İşte Detaylar!

>> iPhone 14 Pro Ekranı Böyle Görünecek: Tasarımda Devrim(!)

. . . . .