Elon Musk Yatırım Yaptığı Kripto Parayı Açıkladı

Milyarderler listesi 2022 yılında

Elon Musk yatırım yaptığı kripto para ile ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi özellikle bazı dönemlerde dijital varlıklara yatırım yapılması gerektiğini düşünüyor.

. .

Dünyanın en ünlü girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk son derece önemli bazı açıklamalara yer verdi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve enflasyon hakkında bazı fikirler sunan Musk, son derece hızlı yükselişlere neden oldu.

Yaptığı açıklamalara baktığımızda daha çok enflasyon oranları ile ilgili yorum yaptığını görüyoruz. Kendisi yüksek enflasyonun hakim olduğu dönemlerde dolar yerine daha başka varlıklara yatırım yapılması gerektiğini söylüyor. 1980 civarında en yüksek enflasyon oranlarının görüldüğü ABD şimdilerde yeni bir krizin eşiğinde.

Elon Musk yatırım yaptığı kripto para birimine işaret etti

Ünlü girişimci tarafından yapılan açıklamalarda dolar yerine fiziksel varlıklara yönelmenin daha mantıklı olacağı ifade edildi. Kendisi ev veya hisse senedi gibi değerlere sahip olmanın daha iyi olduğunu düşünüyor. Bu nedenle Ethereum, Bitcoin ve Dogecoin gibi dijital varlıkları satmayacağını belirtti.

Elon Musk yatırım yaptığı

Elon Musk tarafından yapılan bu paylaşım ile birlikte Dogecoin hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde yükseldi. Yaptığı açıklamalar sırasında Dogecoin 0,111 dolar seviyesindeydi. Fakat açıklamaların hemen ardından sadece birkaç dakika içerisinde 0,119 seviyelerine kadar yükseldi.

Yükselişin etkisi kısa sürdü

Tesla ve SpaceX gibi markaların yöneticiliğini yapan Musk, bazen spekülasyona neden olabiliyor. Özellikle Dogecoin onun en fazla spekülasyon yaptığı kripto para olarak biliniyor. Enflasyon değerlendirmelerinden hemen sonra büyük dijital varlıkları satmayacağını söylemesi bir kere daha fiyatların çok sert bir şekilde yükselmesine neden oldu.

Bitcoin ve Ethereum demirbaş kripto para birimleri olduğu için kolay kolay sert yükseliş yaşamıyor. Daha doğrusu bazı paylaşımlardan etkilenmiyorlar. Fakat Dogecoin gibi dijital varlıklar çok daha hızlı bir şekilde yükseliş sağlayabiliyor. Ancak yeniden düşüş yaşamalarını da hesaba katmak gerekiyor. Peki siz Elon Musk tarafından yapılan bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk ‘tan Petrol ve Gaz Önerisi! Radyasyon Tehlikesi Var mı, Önemli mi?

>> Elon Musk Satoshi Nakamoto Paylaşımı Yaptı: Yine Gözler Üstünde

. . . . .