Elon Musk ‘ın Özel Jetini İzleyen Öğrenci, Musk’tan Neler İstedi Neler! Musk Ne mi Dedi?

Elon Musk, pek çok kişi tarafından takip edilen bir isim, ama belki de ilk kez böyle bir takibe maruz kalıyordur. 19 yaşındaki bir öğrenci, hazırladığı bot yardımıyla Musk’ın jetini takip ediyor ve hareketlerini Twitter’da paylaşıyor.

Elon Musk ‘ın başı, bu aralar 19 yaşında bir gençle belada. Jack Sweeney, 19 yaşında ve Merkez Florida Üniversitesi’nde okuyan bir öğrenci. Sweeney ile Musk’ı karşı karşıya getiren konu ise, bu genç arkadaşımızın Musk’ın özel jetini takip eden bir Twitter bot’u hazırlamış olması. Dolayısıyla bu jet nereye giderse, saat ve konum bilgileri dahil olmak üzere Twitter üzerinden anında paylaşılıyor. Sweeney, bunu yaparken Federal Havacılık Dairesi’nden gelen kamuya açık verileri kullanıyor. Yani görünüşe göre ortada kanunsuz bir durum yok.

Hatta size adresi de verelim. Böylece siz de kontrol edebilirsiniz: https://twitter.com/ElonJet. Üstelik bu hesabın Twitter’da 270 binden fazla takipçisi olduğunu ve son dönemde çıkan haberlerle birlikte daha da popülerleşmesinin beklenildiğini söyleyebiliriz.

Elon Musk, bu durumdan rahatsız olduğu için DM, yani direkt mesaj aracılığıyla Jack Sweeney’e ulaşmak istemiş. Tesla ve SpaceX gibi kuruluşların patronu olan Musk, 5 bin dolar karşılığında bu takibe son verilmesini talep etmiş. Oysa teklif edilen bu rakam, 19 yaşındaki öğrenci tarafından çok az bulunmuş.

Elon Musk 'ın Özel Jetini İzleyen Öğrenci, Musk'tan Neler İstedi Neler! Musk Ne mi Dedi?

Jack Sweeney, Elon Musk ‘tan özel jetinin takibini bırakmak için neler istiyor?

Mashable’daki bilgilere göre Sweeney, 5 bin dolarlık teklifi beğenmedi. Sonuçta dünyanın en zengin insanlarından birinden söz ediyoruz. Bu sebeple de 19 yaşındaki öğrenci, 50 bin dolardan söz etmiş, ya da para yerine bir Tesla Model 3 olabileceğini de belirtmiş. Musk da bunu düşüneceğini söylemiş, ama daha sonra geri dönüş yapmamış.

Sonrasında ise, son kararı olarak Musk’ın şirketlerinden birinde, örneğin Tesla ya da SpaceX’te staj yapmak istediğini dile getirmiş. Sonrasında da kullanıcı hesabı engellenmiş.

Görünüşe göre şimdilik işler Sweeney’in istediği gibi gitmemiş. Eğer engel kaldırılır ve tekliflerden biri kabul edilirse, o da ElonJet hesabını sonlandıracağını belirtiyor. Yoksa aktifliği devam edecek.

Bu arada, başka ünlü isimler için hazırlanan takip bot’ları da var, ama belli ki en çok ilgiyi Musk’ın jeti görüyor.

İlgili Haberler

>> Apple-Man Filmi Davalık Oldu! Bilin Bakalım Kim Dava Etti?