Elon Musk İnsanlığın Kurtuluşunu Açıkladı: Başka Gezegenlere Göç

Elon Musk Ukrayna

Elon Musk insanlığın kurtuluşunu Twitter üzerinden açıkladı. Kendisi açıkladığı bu konuda son derece ciddi. Zaten yaptığı işler ve kurduğu platformlar bu fikir ile fazlasıyla bağlantılı.

Twitter üzerinden düzenli olarak paylaşımlar yapan Elon Musk yine gündeme bomba gibi oturmayı başardı. Kendisi genellikle finansal alanda spekülasyon yapmakla suçlanıyor. Ancak bu defa ortaya attığı düşünce çok daha farklı bir alanda. SpaceX şirketini kurma nedeni zaten bu yaptığı açıklamayla son derece bağlantılı

Konu ile ilgili açıklamalar yapan ünlü girişimci insanlığın kurtuluşu için diğer gezegenlere göç etmeyi önerdi. Ona göre çok gezegenli bir tür olmadığımız sürece insanlık yok olabilir. Kitlesel bir yok oluşa karşı koyabilecek güce sahip değiliz. İşte tam da bu nedenle diğer gezegenlere göç edebilecek bir teknolojiye sahip olmamız gerekiyor.

Elon Musk insanlığın kurtuluşunu kolonilerde görüyor

Ünlü girişimci tarafından yapılan açıklamalarda insanların kendi kendisini yok etmek üzere olduğu belirtildi. Çok gezegenli bir insanlık yaratılmadığı sürece tüm türlerin kesinlikle yok olacağını belirtti. Aslına bakacak olursak bu iddiasında yanılıyor sayılmaz.

Elon Musk insanlığın kurtuluşunu

Dünyaya çarpan devasa göktaşları tüm canlı hayatı bitirmişti. Bunun tekrar yaşanma ihtimali son derece yüksek. Herhangi bir devasa meteor yeryüzündeki tüm canlı hayatı bitirebilir. Üstelik buna karşı koyabilecek teknoloji henüz icat edilmedi. Böyle bir durum yaşandığında insanların roketlerle başka gezegenlere göç edebilmesi gerekiyor.

SpaceX faaliyetleri büyük katkı sunabilir

Elon Musk genellikle belirli planlar çerçevesinde hareket ediyor. Mesela kurdu SpaceX şirketi insanlığı çok gezegenli bir konuma ulaştırmak istiyor. İlk etapta Mars gezegeninde koloni kurulacak. Hemen ardından diğer gezegenlere insanlığın yayılması gerekiyor. Sadece dünyada kalmak yok oluşu hızlandıracaktır.

Özellikle SpaceX gibi şirketler çoklu gezegene sahip insanlık için önemli bir potansiyele sahip. Ayrıca sadece Elon musk bu alanda çalışmıyor. Jeff Bezos uzay sektöründe AR-GE çalışmalarını devam ettiriyor. Bakalım insanlık gerçekten de diğer gezegenlerde koloni kurabilecek mi?

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Metaverse’i Eleştirdi ve Neuralink’in Daha İyi Olacağını Söyledi. İşte detaylar…

>> Elon Musk Dogecoin İle Ödemeyi Kabul Etti: Fiyatta Çok Sert Yükseliş Yaşandı