Oppo Reno6 Lite Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Oppo Reno6 Lite özellikleri

Oppo Reno6 Lite özellikleri ve fiyatı bir tanıtım ile ortaya çıktı. Fiyat performans açısından iyi bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Zaten şirketin bu akıllı telefon modelini üretme amacı böyle bir performans yakalamaktı.

.

Akıllı telefon piyasası son yıllarda fazlasıyla hareketli. 2022 yılının ilk ayında tüm üreticiler yeni cihazlar tanıtmak için adeta sıraya girdi. Mesela Samsung, 2022 yılında 52 çeşit akıllı telefon üreteceğini söylemişti. Huawei Xiaomi ve Vivo gibi markalar yine benzer stratejiler izleyecek.

OPPO bu konuda farklı bir alana kaymaya başladı. Huawei ambargosu ile birlikte Çin içerisindeki pazar payı sürekli artan şirket aynı zamanda dışarıda da büyük bir değer görüyor. Bu durum onun her geçen yıl yeni bir satış rekoru kırmasını sağlıyor. Yeni cihazı Reno6 Lite böyle bir performans gösterme ihtimali yüksek modeller içerisinde yer alıyor.

OPPO Reno6 Lite özellikleri

Akıllı telefon devinin bu yeni modelinin özelliklerine baktığımızda ilk olarak işlemci dikkat çekiyor. Snapdragon 662 işlemciden güç alan bu cihaz performans bakımından iyi bir sonuç elde edilmesini sağlıyor.

Oppo Reno6 Lite özellikleri

  • 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı.
  • 1080 x 2400 çözünürlüğünde AMOLED ekran.
  • 800 nit parlaklığa kadar çıkabilme özelliği.
  • Parmak izi tarayıcı ve yüz tanıma kilidi gibi ek özellikler.
  • 48 megapiksel ana, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik kamerası.
  • 5000 mAh güçlü batarya.

Bütün bu özellikler cihazın fiyat performans açısından iyi bir konuma gelmesini sağladı.

OPPO yeni modelinin fiyatı

Yapılan tanıtımda cihazın fiyatının 430 dolar olduğu söylendi. Mevcut kura çevirdiğimiz zaman yaklaşık olarak 5785 TL olacağını söyleyebiliriz. Fakat buna vergilerin eklenmesi ile birlikte çok daha yüksek bir rakamla satışa sunulacak.

Şirketin bunu Türkiye gibi ülkelerde daha uygun fiyatlarla satışa sunması son derece büyük bir rağbet görmesini sağlayabilir. Türkiye’de bu marka genel olarak seviliyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Şimdi Huawei ve Oppo düşünsün! Katlanabilir Ekranlı Motorola Razr 3, 2022’de Şov Yapabilir!

>> OPPO ColorOS 12 Güncellemesi Yeni Cihazlara Ulaştı

. . . .