Elon Musk İşten Çıkardığı Çalışanlarına Yüklü Ödeme Yapacak

Elon Musk işten çıkardığı

Elon Musk işten çıkardığı çalışanlarına ödeme yapacak. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte platformda birçok yenilik gerçekleşti. Ancak bu yeniliklerin yanı sıra Musk, birçok dava ile de karşı karşıya kaldı. İşten çıkardığı binlerce çalışan da bu davalardan biriydi. Peki, Elon Musk işten çıkardığı çalışanlarına ne kadar ödeme yapacak?

Elon Musk, 2022 yılında Twitter’ı satın almasıyla birlikte şirketin içinde önemli değişiklikler yapmıştır. Kısa süre içinde Twitter’daki çalışan sayısını 8 binden 1500’e düşürmüştür. Bu doğrudan çalışanların işten çıkarılmasıyla sonuçlanmış ve şirketin çalışanlarına tazminat ödemesi gerektiğini göstermiştir.

Elon Musk İşten Çıkardığı Çalışanlarına Ağır Tazminat Verecek

Ancak Musk, bu zamana kadar çalışanlarına herhangi bir ödeme yapmamıştır. Bu durum üzerine Twitter’ın eski üst düzey çalışanlarından Courtney McMillian, şirkete karşı dava açmıştır. İddialara göre Musk, çalışanlarına ödeme yapmayı reddetmiştir.

Elon Musk işten çıkardığı

Elon Musk’ın ödemesi gereken toplam miktar ise 500 milyon doların altında olduğu söylenmektedir. Şirketin ve Musk’ın ödemeyi reddetmesi, federal yasayı ihlal ettiği iddialarına yol açmıştır. Bu yasa, çalışanlara sağlanan fayda planlarıyla ilgili bir yasadır.

Elon Musk İşten Çıkardığı Çalışanlarına Ödeme Yapacak

Ayrıca, Twitter’ın 2019 yılında işten çıkarılan çalışanlara her hizmet yılı için iki aylık temel ücret ve bir haftalık ek ücret ödemesi sağladığı söylentiler arasında yer almaktadır. Ancak Courtney McMillian, şirketin işten çıkarılanların büyük bir kısmına yalnızca bir aylık temel ücret ödemesi yaptığını ifade etmiştir. Bazılarına ise hiçbir ödeme yapılmadığı da iddialar arasındadır.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte gerçekleşen işten çıkarmalar ve çalışanlara yapılan ödemeler hakkında tartışmalar devam etmektedir. Elon Musk’ın işten çıkardığı çalışanlara ne kadar ödeme yapacağı belirsizliğini korumaktadır ve süreç ilerledikçe daha fazla bilgi ortaya çıkabilir.

İlgili Haberler:

>> Bluesky Yeni Kayıtları Durdurdu: Twitter Rakibinde Rekor Kullanıcı Sayısı!