Google Kullanıcılara Yeni Mesaj: Telefonunu Güncelle

Google kullanıcılara yeni mesaj

Google kullanıcılara yeni mesaj iletti. Teknoloji dünyasında sızıntılarıyla ün kazanan Mishaal Rahman’ın Twitter üzerinden paylaştığı bilgilere göre Google, kullanıcılarını telefon güncellemesi için özel bir davetiyeyle karşılayacak.

.

Akıllı telefonlar için güncellemeler, cihazlara yeni özellikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler getirerek büyük öneme sahiptir. Ancak bazı kullanıcılar, mevcut güncellemeyi yükseltmek istemeyebilir. Google ise yeni bir özellikle kullanıcıları son işletim sistemi sürümüne yükseltmeye ikna etmeyi hedefliyor. İşte Google’ın yeni güncelleme daveti özelliği!

Google Kullanıcılara Yeni Mesaj Gönderdi

Mishaal Rahman’ın paylaştığı bilgilere göre Google, “Android Yükseltme Daveti” adını verdiği bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik özellikle son sürüme yükseltmeyi erteleyen kullanıcıları hedefliyor.

Google kullanıcılara yeni mesaj

Yeni özelliğe göre, bekleyen bir güncellemenin özellikleri kullanıcıya gösterilecek ve kullanıcının güncellemeyi gerçekleştirmesi için bir şekilde teşvik edilecek. Bu özellik, Android OEM’leri tarafından kullanılabilecek ve Google Mobil Hizmetleri için destek gerektirecek. Böylece kullanıcılar, bekleyen bir güncellemeden ne gibi özelliklerin kaçtığını görebilecek ve düşüncelerini değiştirebilecek.

Google Kullanıcılara Yeni Mesaj İle Uyarı İletti

Örneğin, şu an Android 12 kullanan bir kullanıcıysanız, Android 13 güncellemesini yapmamayı seçtiğinizde neleri kaçırdığınız size gösterilecek. Rahman’ın açıklamasına göre:

“Android Yükseltme Daveti, mevcut büyük Android işletim sistemi yükseltmesinde yer alan önemli özellikleri sergileyen bir kullanıcı akışıdır. Akış, kullanıcıları cihazlarını en son işletim sistemi sürümüne yükseltmeye ikna etmeye yardımcı olmayı amaçlıyor.”

Bu gelişme, kullanıcıların telefonlarını güncellemenin önemini daha iyi anlamasına ve güncellemelerin getirdiği yenilikleri deneyimlemesine yardımcı olacak.

Google’ın yeni güncelleme daveti özelliği sayesinde kullanıcılar, en son işletim sistemi sürümüne geçerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edebilecekler. Bu özellik, kullanıcıların telefonlarını güncel tutmalarını teşvik ederek hem cihazların performansını artırabilir hem de yeni özelliklerin keyfini çıkarabilmelerini sağlayabilir.

İlgili Haberler:

>> Apple Herkese Açık Beta Sürümlerini Yayınladı: iOS 17’den watchOS 10’a Nasıl İndirilir?

. . . .