Elon Musk ‘tan Twitter İçin Trump’a Davet! Peki Trump Ne Dedi?

Büyük şirketlerin CEO'ları

Elon Musk ‘ın Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık teklif sunması, son haftaların en çok konuşulan gelişmeleri arasında yerini aldı. Musk, şimdilerde de sıklıkla tartışılabilecek bir karara imza atabileceğini dile getiriyor. Evet, eğer Twitter’a sunduğu teklif resmiyet kazanır ve şirketin yeni sahibi olursa, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yasağını kaldıracağını duyurdu. Bu da şimdiden tartışmaları başlatmaya yetti. Peki bu konu hakkında Trump ne düşünüyor dersiniz?

Elon Musk, Twitter’ı sıklıkla kullanan ünlü isimlerden bir tanesi. Zaman zaman esprili paylaşımlar yapan, zaman zaman da önemli duyurular gerçekleştiren Musk, Twitter’ın yeni patronu olması durumunda Donald Trump’ın platformdaki yasağını kaldıracağını ve böylece Trump’ın tekrar Twitter mecrasında aktif olarak paylaşımlar yapabileceğini dile getirdi.
Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Financial Times’ın düzenlediği bir etkinliğe video arama yöntemiyle bağlandı ve dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Musk, Twitter’ıalması durumunda platformu daha özgür bir konuşma alanı haline getireceğini ve bunun da özgürlükler için önemli olduğunu dile getirmişti. “Kalıcı ban, yani kalıcı yasak” kavramına karşı olduğunu belirten milyarder girişimci, bunun yerine geçici süreli yasaklama sisteminin kullanılması gerektiğini ve hem taciz hem de hakaret gibi can sıkıcı unsurlar için denetim sisteminin daha da sıklaştırılması gerektiğini savunuyor.

Konu hakkında bir açıklama da kısa süre önce Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’den gelmiş ve Dorsey, Musk’ı Twitter’ın gelecekteki yapısı ve işleyişi için güvenilir bir isim olarak nitelendirmişti.

Elon Musk 'tan Twitter İçin Trump'a Davet! Peki Trump Ne Dedi?

Elon Musk, Trump’ın yasağını kaldırmaya hazır. Peki ama Trump, Twitter’a geri döner mi dersiniz?

Donald Trump, yakın zamanda Twitter ve Facebook başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda yasaklı bir isim halini almıştı. Hatırlayanlarınız vardır, zaman zaman oldukça sivri açıklamalar yapabiliyordu.

Bu yasakların üzerine Trump, “Herkesin özgürce hareket edip, doğruları konuşabileceği bir platform” olarak Truth Social’ı kurmuştu.

Fox News’a konuşan Trump, Twitter’a geri dönmeyeceğini ve kendi platformu Truth’ta kalmayı sürdüreceğini belirtti:

“Umarım Elon, Twitter’ı satın alır. Çünkü o iyi biri ve Twitter’ı geliştirebilecek adımlar atacaktır. Ben ise Twitter’a dönmeyeceğim, Truth’ta kalmayı sürdüreceğim.”

>> Ve Koronavirüs, En Çok Tartışılan İsimlerden Bill Gates ‘i de Buldu! Durumu Nasıl?