Johnny Depp, Karayip Korsanları’na Jack Sparrow Olarak Dönecek mi?

Johnny Depp ile Amber Heard arasında yaşanan mahkeme süreci, son dönemde sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Depp’in haklı olduğunu savunanlar da var, Heard’ın haklı olduğunu savunanlar da. Son gelişmeler ise, “Galiba Depp haklı” havası oluşturmuş durumda. Özellikle de Heard’ın yatağa tuvaletini yapmasının ortaya çıkması, “Bu hiç de iyi bir ruh hali değil” yorumlarına yol açmıştı…

Johnny Depp, son yıllarda yaşanan bu can sıkıcı gelişmeler nedeniyle pek çok iş kaybettiğini ve duygusal olarak çöküntü yaşadığını dile getirerek, “Bu mahkeme sonucunda haklı olduğuma karar çıksa bile bu yaşananlar ölünceye kadar benimle gelecek ve bu hiç de iyi bir şey değil” düşüncesinde olduğunu ifade etmişti.

Tabii aktörün bu süreçte kaybettiği işlerden bir tanesi de artık ikonik halini almış karakteri Jack Sparrow oldu. Disney, yeni bir Karayip Korsanları filmi yapmak için bir süredir çalışmalar yürütüyor, ama bu filmde Depp’in olmayacağı ve dolayısıyla Sparrow karakterine de yer verilmeyeceği söyleniyor. Hayranlar ise, Depp ve Sparrow karakteri olmadan bir Karayip Korsanları filminin düşünülemeyeceğini savunarak Disney’e karşı cephe almış durumda. Hatta bir online imza kampanyası da yürütülüyor.

Johnny Depp, Karayip Korsanları'na Jack Sparrow Olarak Dönecek mi?

Change.org sitesinde başlatılan kampanyada, Disney’in geri adım atması ve yeni Karayip Korsanları filmindeKaptan Jack Sparrow karakteriyle Johnny Depp ‘in geri dönmesi isteniyor. Kampanyaya şu ana kadar 819 bin kişi imza verdi. Detaylara göz atmak isterseniz, aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.change.org/p/the-walt-disney-company-we-want-johnny-depp-back-as-captain-jack-sparrow-65c54dc0-db49-47ff-bcb0-726fcf1cb81a

Peki Johnny Depp, bir kez daha bu karakteri canlandırmak istiyor mudur dersiniz?

Cevap aslında kısa ve net, “Hayır,” artık bu karakteri canlandırmak istemiyor. Hypebeast sitesindeki bilgilere göre aktör, Disney’in büyük bir para teklifiyle gelse dahi artık bu rolü kabul etmeyeceğini bildiriyor. Haliyle gelecekte Disney’le farklı bir projede de bir araya gelmesi mümkün görünmüyor.

Öte yandan, hayranları kadar oyuncu arkadaşları da Depp’e destek veriyor. Onlardan bir tanesi de Jennifer Aniston. Aniston, Instagram’da Johnny Depp ‘i takibe alarak “Senin için buradayım” mesajını verdi. Tabii bu harekete sevinenler olduğu gibi, Amber Heard’a haksızlık yapıldığını ve Depp’in aslında bir istismarcı olduğunu düşünenler de var.

Bakalım ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili ne gibi yeni gelişmeler yaşanacak…

İlgili Haberler:

>> Ve Koronavirüs, En Çok Tartışılan İsimlerden Bill Gates ‘i de Buldu! Durumu Nasıl?