Ve Koronavirüs, En Çok Tartışılan İsimlerden Bill Gates ‘i de Buldu! Durumu Nasıl?

Bill Gates gözünü toprağa

Microsoft’un efsane ismi Bill Gates, Twitter hesabından paylaşım yaparak koronavirüs (Kovid 19) hastalığına yakalandığını duyurdu. Hastalık süreci hakkında bilgi veren Gates, şu an durumunun iyi olduğunu, hafif semptomlar geçirdiğini ve tekrar sağlığına kavuşana kadar kendini izolasyon sürecine aldığını duyurdu.

.

Doktorların tavsiyelerine göre hareket ettiğini belirten Gates, aşılı olduğu ve iyi bir sağlık ekibinden destek aldığı için kendini şanslı hissettiğini de sözlerine ekledi.

Özellikle koronavirüs sürecinde, iş ve okul süreçlerini evlerden yürüten milyonlarca kişi olmuştu. İnsanlar, bu süreçte Skype’tan Zoom’a, Teams’e kadar pek çok farklı toplantı yazılımını kullanıyor. Gates ise bu süreçte Microsoft’un Teams yazılımı aracılığıyla iş süreçlerini güvenli bir şekilde devam ettirebildiğini belirterek bir yandan mini reklam yapmayı da ihmal etmiyor.

Bill Gates, pek çok kişi için “Bize çip takacak, salgını başlatan o, niyeti kötü” yorumları yapılan isimdi

Bundan 10 sene öncesine gidecek olursak, Bill Gates için “Microsoft’un patronu, yani Windows işletim sistemini hazırlayan yazılım şirketinin sahibi” gibi yorumlar yapılır, ötesine kolay kolay geçilemezdi.

Ve Koronavirüs, En Çok Tartışılan İsimlerden Bill Gates 'i de Buldu! Durumu Nasıl?

Son yıllara baktığımızda ise, Gates’in pek çok yardım kuruluşuyla hareket ettiğini, susuzluk ve çevre sorunları başta olmak üzere pek çok konuyla ilgili araştırmalara destek verdiğini görüyoruz. Tabii bu süreçte Gates’in aslında iyi niyetli olmadığı, tüm insanlığı çiplerle takip etmek istediğini, bu sebeple de korona gibi salgınların ortaya çıkmasında rol oynadığını düşünen pek çok kişi de var. Gates, böyle düşünenlere bir süre önce şöyle cevap vermişti: “Bunu neden yapayım ki?”

“Daha iyi, daha uzun ömürlü aşılara ihtiyacımız var”

Bill Gates: “Salgınların sona ermesi için güçlü aşılara ihtiyaç var. Elimizdeki aşılar, ciddi hastalıkları ve ölümleri önleyebiliyor, ama iki önemli nokta kaçırılıyor. Bunlardan ilki, aşıların etki süreleri sınırlı görünüyor ve ikincisi de enfeksiyonlara izin veriyorlar. Yeniden enfeksiyonu önleyen ve daha uzun süre etki gösteren aşılara ihtiyacımız var.”

Gates, eğer doğru adımlar atılırsa, salgının bu sene içinde biteceğini düşünüyor. Ayrıca, 2021 yılının hayatındaki en zor yıl olduğunu da ekliyor.

İlgili Haberler:

>> Netflix Fiyatlarına İndirim Gelecek: Yeni Reklamlı Paket

. . . . .