Elon Musk Threads İle Karşı Karşıya!

Elon Musk X tabelası

Elon Musk, Twitter’ın sahibi olarak kötü haberlerle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Threads ile rekabet halinde olan Musk’ı kötü günler bekliyor.

Elon Musk, Twitter’ın sahibi olarak kötü haberlerle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Musk’ın 44 milyar dolarlık yatırımı henüz beklenen sonuçları vermiyor ve Mark Zuckerberg’in Meta şirketi, yeni çıkan Twitter rakibi Threads’e hızla abone oluyor. Threads’ün Instagram entegrasyonu sayesinde büyük bir avantaj elde ediyor. Threads’e katılmak isteyen kullanıcıların bir Instagram hesabına sahip olması gerekiyor; Instagram’ın aylık olarak 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcıların büyük bir kısmı, Threads hesabı açma işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

Elon Musk Threads İle Karşı Karşıya!

Bugün Musk, “Reklam gelirlerindeki yaklaşık %50 düşüş ve ağır bir borç yükü nedeniyle nakit akışımız hala negatif durumda. Başka bir lüksün zamanı değil.” şeklinde bir açıklama yaptı. Negatif nakit akışı, daha fazla nakit çıkışının olduğu anlamına gelir. Ayrıca dün de Musk, “Görünüşe göre bu hafta platformumuz tüm zamanların en yüksek cihaz kullanıcı saniyesi kullanımını görecek gibi duruyor.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk

Reklam verenler, Musk’ın Twitter platformunda yarattığı karmaşa ve reklam gelirlerindeki düşüş nedeniyle endişe duyuyor olabilir. Ayrıca, Musk’ın doğrulama onay işaretlerinden para kazandığı ve şirket politikalarında değişiklik yaptığı durumlar da reklam verenlerin memnuniyetsizliğine sebep olmuştur. Musk, kullanıcıların bir günde okuyabileceği tweet sayısına bir sınırlama getirdi, ancak bu sınırı daha sonra saatler sonra yükseltti. Reklam verenler, Twitter’daki bu tür istikrarsızlığın reklam stratejilerini etkilemesinden dolayı geri adım atıyor.

Nisan ayında Musk, reklam verenlerin geri döneceğini ve nakit akışının yakın zamanda pozitife döneceğini ifade etmişti. Ancak şu ana kadar beklenen gelişmeler gerçekleşmedi. Sensor Tower adlı bir uygulama araştırma şirketine göre, bu yılın başlarında Twitter’ın reklam geliri, geçen yılın aynı dönemine göre %89 düşüş göstererek 7,6 milyon dolara geriledi. Bu rakamı, Musk’ın platformu satın aldığı önceki yılın Eylül-Ekim dönemindeki en büyük on Twitter reklam vereninin harcadığı 71 milyon dolarla karşılaştırabiliriz.

İlgili Haberler

>> Elon Musk İşten Çıkardığı Çalışanlarına Yüklü Ödeme Yapacak