Elon Musk, Özel Bilgilerini İfşa Edenlerin Twitter Hesaplarına El Koydu

Elon Musk Twitter

Yeni bir gün ve yine Elon Musk ve Twitter temalı bir haber. Bu kez konu, özel bilgilerin ifşa edilmesi ve bu bağlamda oluşabilecek ciddi güvenlik sorunları. Bu sebeple de bazı hesaplar askıya alınmış durumda. Bakalım Elon Musk’ın bir sonraki hamlesi ne olacak…

Elon Musk ve Twitter kanadında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Musk, mevcut konumunu kötü amaçlı (Suikast ibaresi de var) olarak ifşa ettikleri gerekçesiyle bazı gazetecilerin Twitter hesaplarını askıya aldı. Bu hamle, haliyle kısa sürede sosyal medya platformlarında en sık konuşulan konulardan bir tanesi oldu.

Elon Musk, Özel Bilgilerini İfşa Edenlerin Twitter Hesaplarına El Koydu

Hesabı askıya alınanlar arasında CNN, Washington Post, NY Times ve Mashable gibi kurumlarda gazetecilik ve muhabirlik yapan isimler var.

Yine Twitter hesabında bir mesaj paylaşan Musk,

“Eğer birileri NYT muhabirlerinin gerçek zamanlı lokasyon bilgilerini & adres detaylarını paylaşsaydı, olaya muhtemelen FBI dahil olurdu. Hatta Başkan Biden da demokrasinin bitişi hakkında konuşmalar yapardı!”

diyerek aldığı kararı savundu.

Sonrasında da bir anket başlattı ve askıya alınan hesapların ne kadar süre sonra açıklaması gerektiğini takipçilerine sordu.

Ankete 535 binden fazla kişi katıldı ve nihai sonuçlarda, %43’lük dilimin “Hemen” cevabını tercih ettiği görülüyor. “Çok uzun süre boyunca hesaplar askıda kalmalı” diyenler ise %38,1’lik dilimi oluşturuyor.

Musk, sonuçlardan pek memnun kalmamış olacak ki anketi tekrar yapmayı planlıyor.

Bu arada, hesabı askıya alınan isimler arasında ElonJet hesabı ve bu hesabın sahibi Jack Sweeney de var. Bilindiği üzere Sweeney, yazdığı bir kod ile Musk’ın özel jetinin o an nerede olduğunu ve nereye doğru hareket halinde olduğunu gerçek zamanlı olarak Twitter’da gösteriyordu.

Elon Musk, bu tip hamlelerin insanların özel hayatlarına müdahale olduğunu ve zarar verici sonuçlara yol açabileceğini düşünüyor.

İlgili Haberler

>> Call of Duty: Modern Warfare 2’yi Şu An Bedava Oynayabilirsiniz!