Elon Musk, Hesabını Gizledi! Twitter, Yakında Ödeme Platformu Olabilir

Elon Musk, Twitter hesabını gizleme kararı aldı. Sebebini öğrenince hak vereceksiniz. Öte yandan Musk, Twitter platform kimliğine yeni bir özelliği daha entegre edebilir. Ünlü milyarder, mikro blog sitesini bir yandan da ödeme platformu haline getirme düşüncesinde. Financial Times’ta yer verilen bilgiler ilgi çekici.

Elon Musk, dün paylaştığı tweet ile hesabını kısa süreliğine gizleme kararı aldığını duyurdu. Bu, aslında platformun işlevselliğini artırabilmek adına gerçekleştirilen araştırma çalışmalarından bir tanesi. Zira Musk, tweet’leri gizliyken mi yoksa herkese açıkken mi daha çok erişim alıyor, bunu öğrenmek istiyor. Bir günlük deneyimin ardından da profilini yine “Herkese açık” olarak düzenleyecektir.

Elon Musk Hesabını Gizledi! Twitter, Yakında Ödeme Platformu Olabilir

Twitter, yakında bir ödeme platformu olarak da hizmet verebilir

Elon Musk’ın bir süredir bu konu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Yine de, hem gerekli teknoloji hem de gerekli izinlerin erişimi için bayağı bir zaman ihtiyaç olduğu da söyleniyor. Tabii yakın geçmişte Twitter’daki binlerce kişinin işine son verildiğini ve yeni gelenlerin de uyum sürecine ihtiyaç duyduğunu söylemek yanlış olmaz.

Musk, Twitter kullanıcılarının platform üzerinden alışveriş yapabilmelerine ve gelir elde etmelerine imkân sunma düşüncesinde. Öte yandan, istenildiği zaman platform üzerinden para göndermek/almak da mümkün olacak. Evet, akıllara PayPal gelmiyor değil. Zira Musk, PayPal’ın da kurucuları arasında yer alıyor. “Hepsi bu mu?” derseniz, hayır, devamı da var.

Musk, Twitter’a özel içerik üretenler için takipçiler tarafından çeşitli bağış imkânlarını da düşünüyor.

“Peki gündemde kripto paralar mı yoksa gerçek paralar mı var?” derseniz, burada da gerçek paralar ön plana çıkıyor. Musk, bildiğiniz üzere kripto paralarla ilgilenen bir girişimci, ama ilk etapta tercihini gerçek paralardan yana kullanacağı söyleniyor. İlerleyen dönemlerde, alternatif ödeme/kazanç yöntemi olarak kripto paralar da sisteme dahil edilebilir.

Tabii başka planlar da var…

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı günden bu yana “platformun daha çok gelir elde etmesi gerektiğini” düşünüyor. Bu doğrultuda, yakında yeni bir abonelik modeli kullanıma sunulabilir. Aylık 8 dolarlık abonelikten daha pahalı bir model gündemde. Bunu seçen kullanıcılar, platformda hiç reklam görmeden hareket edebilecek.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Türkiye’de Gündem: tiktokkapatılsın