Elon Musk, Twitter ‘ı Almak İstiyor! Servet Değerinde Teklif!

Elon Musk sahte kripto

Elon Musk, Twitter ‘ı satın almak için adeta bir servet teklif etmişti. İlk etapta olumlu bir cevap gelmedi, ama bu yakında değişebilir. Söylentiler, popüler sosyal medya platformunun yakında Musk’ın yönetimine geçeceğini işaret ediyor. Eh, biz de gelişmeleri heyecanla takip ediyoruz.

Tesla ve SpaceX gibi büyük şirketlerin ardındaki isim Elon Musk, yakın zamanda Twitter’ın en büyük hissedarı konumuna gelmişti. Milyarder girişimci, bu ayın başlarında Twitter’ın %9’luk hissesini satın alarak şirketteki en büyük hissedar olmuştu. Yine de, görünüşe göre Musk’ın yeni hamleler planladığı da belirtiliyor.

Aslına bakarsanız Twitter’ın hisse sahipleri, Musk’ın %9’luk satın alım işleminin zamanında açıklanılmaması üzerine tepkiler yöneltmiş ve Musk’ın yakın zamanda konuyla ilgili mahkemeye verilebileceği de gündeme gelmişti. Milyarder isim ise, Twitter’ın tamamını satın almak için harekete geçti ve tam 45 milyar dolarlık teklif sundu. Bu teklif henüz kabul edilmese de, gelen bilgilere göre yakında kabul edilebilir.

Elon Musk, Twitter'ı Almak İstiyor! Servet Değerinde Teklif!

Elon Musk, Twitter’ın potansiyeli olduğunu belirtirken daha özgür bir konuşma platformu haline getirilmesi gerektiğini de düşünüyor

Elon Musk, Twitter’ı sıklıkla kullanan ünlü isimlerden bir tanesi ve bu platformun daha da geliştirilmesi, özgür bir konuşma platformu olarak doğru bilgileri sunması taraftarı. Bu bağlamda da şirketin yine özel statüde kalarak dönüştürülmesi gerekliliği olduğunu savunuyor.

Hatırlarsanız Musk, Twitter’ın %9’luk hissesini aldıktan sonra hesabından bir anket paylaşmış ve “Twitter’a Edit/düzenleme butonunu getireyim mi?” diye sormuştu. Biliyorsunuz milyonlarca Twitter kullanıcısı, yayınlanan mesajta bir hata varsa düzeltemiyor ve bu sebeple mesajı silip tekrar yazmak zorunda kalıyor. Bu sebeple de yıllardır bir edit butonunun gelmesi bekleniyor. Konu hakkında Twitter’ın henüz bir çalışması yok, ama Musk ile bir şeyler değişebilir.

Haziran 2009 tarihinden beri Twitter’da bulunan ve şimdiye dek 17 binden fazla tweet paylaşan Elon Musk, an itibarıyla platformda 83 milyonun üzerinde takipçiye sahip.

Peki siz ne dersiniz? Sizce Twitter’ın Musk tarafından satın alınması iyi bir gelişme olarak düşünülebilir mi? Hem, yıllardır beklenen düzenleme tuşu sayesinde belki de platformun popülaritesi artar?

İlgili Haberler:

>> Lego Star Wars: The Skywalker Saga Key Geldi! Galaksinin Kaderi Bizim Elimizde!