Kripto Para Piyasalarında Yeni Gelişmeler Yaşandı: İşte Öne Çıkanlar

Bitcoin rekor kırarak

Kripto para piyasalarında yeni gelişmeler yaşanıyor. Özellikle son dönemlerde bu gelişmelerin çok daha ilginç sonuçlar doğurduğunu görüyoruz.

Dijital dünya son derece hızlı bir şekilde ilerliyor. Hiç beklenmeyen haberler ile birlikte fiyatlarda ani değişim görülüyor. Geçtiğimiz hafta yine kripto para dünyası için son derece ilginç haberler gördük. Sizler için düzenli olarak bu haberleri paylaşıyoruz.

Bu haftanın ilginç haberlerine baktığımızda özellikle Türkiye odaklı gelişmelerin yaşandığını görüyoruz. Hem yerel hem de küresel çapta herkesi ilgilendiren ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Kripto para piyasalarında yeni yönelimler

Ortaya çıkan gelişmelerden ilki Coinbase ile ilgiliydi. BtcTurk platformunu satın almak isteyen şirket dünyanın en büyükleri içerisinde yer alıyor. BtcTurk ile alakalı satın alım işleminin 3,2 milyar dolar düzeyinde olacağı söyleniyor. Böylece tarihin en büyük satışlarından bir tanesi gerçekleşecek.

Kripto para piyasalarında yeni

Coinbase bu satış ile birlikte küresel çapta büyük bir rekor kırmayı başaracak gibi görünüyor. Haftanın yaşanan bir diğer ilginç gelişmesi ise Binance ile ilgili. Türkiye’de uzun zamandır yürürlüğe girmesi beklenen kripto para kanunları hakkında bazı açıklamalara yer verildi. Daha doğrusu Binance, sektörü en iyi şekilde koruyacak yöntemleri önerdi.

Kripto paralardan kazanç elde eden ülkeler ve NFT gelişmesi

Ortaya çıkan yeni bir araştırma raporuna göre 2021 yılında kripto paralardan en fazla kar eden ülkeler arasında Türkiye 6. oldu. Chainalysis tarafından yapılan araştırmaya baktığımızda Türkiye’nin en fazla kazanç elde eden ülkeler içerisinde yer aldığı görülüyor. Özellikle son dönemlerde para kazanan kişi sayısında önemli ölçüde artış yaşanmıştı. Açıklanan bu rapor ise artışı kesinleştirilmiş oldu.

NFT teknolojileri bu haftaya damgasını vurdu. Resmi Türkçe karşılık olarak nitelikli fikri tapu ismi verildi. Sosyal medya platformlarında bazıları bu ismi hiç beğenmedi. Kimileri ise yerinde bir karar olduğunu düşünüyor. Kısacası sosyal medyanın ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz.

Kripto paralarla ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Binance BNB Yakarak Kendi Kripto Parasına Büyük Destek Verdi

>> Kripto Paralarda Kaybetmek İstemiyorsanız Bunlara Dikkat Edin