Oyuncu Telefonu: Asus ROG Phone 7 Ultimate Özellikleri

ROG Phone 7

Asus‘un oyunculara yönelik hazırladığı yeni akıllı telefonlarından bir tanesi olarak beklenen Asus ROG Phone 7 Ultimate’in özellikleri göründü. Tayvanlı şirket, ROG Phone 7 ailesi için 13 Nisan’da özel bir etkinlik gerçekleştirme planı yapıyor. Böylece ürünler resmi olarak ilk kez görücüye çıkmış olacak…

Asus ROG Phone 7 Ultimate’in bazı özellikleri, 13 Nisan’da gerçekleştirilecek resmi tanıtımdan önce sızdırıldı. Tabii paylaşacağımız bu bilgilerin an itibarıyla kesinlik kazanmadığını da söylememiz gerekiyor.

Asus ROG Phone 7 Ultimate özellikleri

PhoneArena’daki bilgilere göre ürün, Qualcomm’un üst seviye çipset çözümlerinden Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek. Bu zaten bir sürpriz olmasa gerek. Nihayetinde üst seviye bir oyuncu telefonundan söz ediyoruz.

Asus ROG Phone 7 Ultimate’in arka tarafında yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemi olabilir. Bu sistem, 50+13+8MP’den oluşabilir. Biraz daha detaya inmek gerekirse…

50MP IMX766 kamera, ana kamera olarak konumlandırılıyor. 13MP kamera ise, ultra geniş açılı çekimler için kullanılacak. 8MP değerde kamera ise, makro kamera kimliğine sahip ve birkaç cm’lik mesafelerden ufak objelerin net detaylarla fotoğraflanması amaçlanıyor.
Ön tarafta da selfie fotoğraflar ve videolu görüşmeler için 32MP kamera var. Bu da tatmin edici sonuçlar verecektir diye düşünüyoruz.

Oyuncu Telefonu: Asus ROG Phone 7 Ultimate Özellikleri
Standart ROG Phone 7’ye ait olduğu söylenen Geekbench performans testi sonuçları…

ROG Phone 6D ile kıyaslandığında, pixel değeri tarafında daha iyi detaylardan söz etmek mümkün. Yine de bunlar kâğıt üzerindeki bilgiler. Deneyimler gerçekleştirilmeden önce net konuşmak yanlış olur.

Ürün, sızıntı bilgiler paylaşan Abhishek Yadav’ın belirttiğine göre 173 x 77 x 10.3mm boyutlarında olacak ve 239 gram ağırlık sunacak. Bunlar da iki elde kullanılan bir oyuncu telefonu için fena olmayan değerler.

“Peki ya RAM ve dahili depolama tarafında neler var?” derseniz, bu konularda da cevaplarımız var.

Asus ROG Phone 7 Ultimate, 16GB RAM ve 512GB dahili depolama detaylarıyla gelebilir. İşletim sistemi tarafında da Android 13’ten söz ediliyor.

Son olarak pil değerini de paylaşalım. Telefonda yaklaşık 6000mAh pil olabilir ve bu pil için hızlı şarj desteği sunulabilir.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> ChatGPT’de Bazı Kredi Kartı Bilgileri de Sızdırıldı! Büyük Tehlike!