Elon Musk Twitter İyileştirmeleri Yapacak: Resmi Olarak Yönetici Oldu

Elon Musk Twitter iyileştirmeleri

Elon Musk Twitter iyileştirmeleri ile gündeme gelecek gibi görünüyor. Kendisi resmi olarak Twitter platformunun yönetim kurulu içerisinde yer alıyor.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter bu aralar Elon Musk rüzgarı ile karşı karşıya. Son derece sürpriz bir şekilde satın alım haberi paylaşan Elon Musk Twitter içerisinde yönetici olmayı başardı.

Dünyaca ünlü elektrikli otomotiv devi Tesla ve roket üretim şirketi SpaceX kurucuları içerisinde yer alan Musk, sosyal medya platformunu önemli oranda satın aldı. Twitter uygulamasının yaklaşık olarak yüzde 9,2 gibi bir bölümünü satın alarak 3 milyar dolarlık harcama yapmış oldu. Kendisi artık platform içerisindeki en büyük söz sahibi olan kişi.

Elon Musk Twitter iyileştirmeleri

Twitter platformunun en büyük hissesini alınca konu ile ilgili bazı açıklamalar yapıldı. Sosyal medya devinin yöneticisi olan Parag Agrawal yeni bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda şirketin yönetim kuruluna yeni bir kişinin daha dahil olduğunu ifade etti. Elon Musk Twitter içerisinde yeni yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Elon Musk Twitter iyileştirmeleri

Konu ile ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda Twitter CEO’su ve Elon Musk arasında bazı görüşmelerin yapıldığı görülüyor. Bu görüşmeler neticesinde onun yönetim kuruluna büyük bir değer katacağı ifade edildi. Elon Musk için Twitter yöneticiliği kesinleşmiş oldu. Kendisi zaten platformun içerisinde oldukça aktif.

Yeni bazı düzenlemeler gelecek

ABD’li sosyal medya devinin hissesini satın aldıktan sonra yönetim kurulu içerisinde yer almayı başaran Elon Musk değişim sinyalleri verdi. Kendisi platform içerisinde önemli iyileştirmelerin yapılacağını söyledi. Fakat bu iyileştirmelerin tam olarak kapsamı hakkında bilgi vermedi.

Özellikle ifade özgürlüğü ve merkezi olmaktan uzak bir tavra sahip olacağı tahmin ediliyor. Yani Twitter çok daha özgür bir ortam olacak gibi görünüyor. En azından sosyal medya analistlerinin tahmini daha çok bu yönde. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Twitter Platformunun En Büyük Ortağı Oldu

>> Elon Musk Ruslarla Twitter Üzerinden Tartıştı: Eski Rus Bakan Cevap Verdi