Elon Musk Twitter Platformunun En Büyük Ortağı Oldu

Elon Musk Twitter platformunun

Elon Musk Twitter platformunun en büyük ortağı olarak kayıtlara geçti. Kendisi bu satın alım ile birlikte çok ciddi bir pay sahibi olmayı başardı.

.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olarak bilinen Tesla ve dev uzay şirketi SpaceX CEO’su Elon Musk sosyal medya platformlarına göz dikti. Kendisi Twitter üzerinden çok ciddi miktarda hisse satın aldı. Yapılan bu satın alım ile birlikte Twitter büyük oranda ona geçmiş oldu.

Konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden bir anket paylaşan ünlü girişimci bazı sorulara yer verdi. Sosyal medya devinin ifade özgürlüğü ilkelerine bağlı olup olmadığı ile ilgili bazı sorular sordu. Kullanıcıların yaklaşık olarak yüzde 70 gibi bir bölümü hayır cevabını verdi. Kendisi bu anketin sonuçlarının önemli olacağını belirtmişti.

Elon Musk Twitter platformunun bir kısmını satın aldı

Ünlü girişimci tarafından yapılan açıklamaların devamında herkesten dikkatli oy istendiği görülüyor. Kendisi verilecek olan oyların önemli bir değişikliğe neden olacağını belirtmişti. Twitter hisselerinin toplam değerinin yaklaşık olarak yüzde 9,2 gibi bir bölümünü satın alan Elon Musk gerçekten de büyük bir değişiklik yarattı.

Elon Musk Twitter platformunun

Twitter hisselerinin çok önemli bir bölümünün satın alınmış olması fiyatların çok sert bir şekilde yukarı çıkmasına neden oldu. ABD menkul kıymetler ve borsa komisyonu tarafından yapılan paylaşıma baktığımızda ünlü girişimcinin hisse satın aldığı doğrulandı. Haberin duyulması ile birlikte fiyat kısa bir süre içerisinde yüzde 25 oranında artış gösterdi.

Twitter için yeni dönem başlıyor

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalarda Twitter platformunun daha özgür bir ortama kavuşacağını görüyoruz. En azından kendisi bu yönde yapılan faaliyetleri destekliyor. Twitter 2023 yılının sonuna kadar günlük 315 milyon civarında kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Hem özgür bir ortamın oluşması hem de çok ciddi bir kullanıcı sayısına erişmesi platformu üst sıralara çıkaracaktır. En yakın rakipleri olan Facebook ve TikTok bu alanda çalışmalarını devam ettiriyor.

İlgili Haberler:

>> Realme 9 4G Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Bu Fiyata Bu Performans!

>> Twitter Ortak Tweet Denemesi Yapıyor: Bu Sefer Tutacak Gibi

. . . .