Elon Musk Twitter Macerası: İlk Yıl Değerlendirmesi

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter macerası son hız devam ediyor. Elon Musk, Twitter’ı satın almasının üzerinden bir yıl geçti, ve bu bir yıl içerisinde platformda bir dizi radikal değişiklikler yaptı.

Ancak, son raporlar, bu değişikliklerin kullanıcıların platforma olan ilgisini olumsuz etkilediğini gösteriyor.

Musk’un Twitter’ı satın almasının ardından adını “Twitter X” olarak değiştirmesi ve platformu yeniden şekillendirmesi, kullanıcıların dikkatini çekmişti. Ancak, son istatistikler, Twitter X’in kullanıcılarının ilgisini kaybettiğini gösteriyor. Ortalama bir kullanıcının platformda geçirdiği süre sadece 32 dakika. Bu, Musk’ün Twitter’ı satın almadan önceki 8 milyar dakikadan oldukça düşük bir rakam.

Elon Musk Twitter Macerası

Ayrıca, yeni kayıt olan kullanıcı sayısının da azaldığı görülüyor. Günde 1.5 milyon yeni kayıt, Musk’ün öncülük ettiği dönemdeki 2 milyon günlük kayıttan daha düşük. Yani Twitter X, daha yavaş bir büyüme hızına sahip.

Elon Musk Twitter

Linda Yaccarino, Twitter X’in CEO’su, bir blog yazısında Twitter X’in genel kullanıcılarının her gün 7.8 milyar dakika harcadığını belirtti. Ancak, bu rakam, Musk’ün geçen yılın sonunda tweetlediği 8 milyar dakikanın altında kalıyor.

Elon Musk Twitter Macerası Devam Ediyor

Twitter X, Premium kullanıcılarının diğer kullanıcılara göre üç kat daha fazla harcama yaptığını belirtiyor. Bunun nedeni, platformun bir dizi özelliği yalnızca Premium kullanıcılarına sunması. Bu, kullanıcıları ödeme yapmaya teşvik ediyor.

Twitter X, son blog gönderisiyle reklamverenlerin platforma geri döndüğünü açıkladı. Şirket, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için farklı gruplarla etkileşimde bulunduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz ay, şirket içerik üreticilerine 20 milyon dolar ödediğini duyurmuştu. Ancak, istatistikler reklam gelirinin düşüşte olduğunu gösteriyor.

Elon Musk’ün Twitter X macerası karmaşık ve tartışmalı bir şekilde devam ediyor. Değişiklikler ve yenilikler birçok kullanıcı tarafından hoş karşılanmıyor gibi görünüyor ve Twitter X’in ilerleyen dönemde hangi rotayı izleyeceği merak konusu.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk ve Twitter Hedefleri | Finans Şirketi Olacak