Elon Musk Twitter Platformundan Tamamen Ayrılabilir: İstifası Yakın

Twitter iş arayanlar

Dünyanın en çok sevilen girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk Twitter platformundan tamamen çekilme ihtimaline sahip. Konu ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde bu platform 44 milyar dolara satın alınmıştı. Bu satın alınma işleminin başındaki isim ise Elon Musk olmuştu. Herkes Twitter’ın nasıl bir kadere sahip olacağını merak ediyordu. Konuyla ilgili son derece ilginç bazı gelişmeler ortaya çıktı.

İlk etapta kendisi gazetecileri engellemeye başladı. Hemen ardından takipçileri ile kavga etti. Yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine birçok kişi onun Twitter platformundan tamamen çekilmesi gerektiğini söyledi. Sonuç olarak bu istekler yerini bulmaya başladı.

Elon Musk Twitter şoku

Twitter platformunun başındaki isim olan Elon Musk yeni bir anket başlattı. Bu ankette “istifa etmeli miyim?” sorusunu sordu. Ayrıca anket sonuçlarını uygulayacağını belirtti. Böylece anket sonuçlarına göre Twitter yönetimi belli olacaktı. Sonuç olarak 17 milyondan fazla kişi bu ankete katıldı.

Elon Musk Twitter

Anket sonuçlarına baktığımızda Twitter kullanıcılarının yaklaşık olarak yüzde 57,5 gibi bir bölümü onun Twitter yöneticiliğini bırakması gerektiğini söyledi. Böylece Twitter platformunu bırakmak zorunda kalacak görüntüsü ortaya çıktı. Hatta yaşanan bu gelişmeler olumlu sonuçlar da doğurdu.

Tesla hisselerinde yükseliş yaşandı

Yaşanan tüm bu gelişmelerin hemen ardından Tesla hisseleri yükseldi. Yaklaşık olarak yüzde 5 seviyesinde bir yükselme görüldü. Aslına bakacak olursak böylesine bir yükselme Tesla için büyük bir moral oldu. Uzun bir süredir şirketin hisseleri düşüşteydi.

Elon Musk Twitter gelişmelerinin hemen ardından gözler neler olacağına çevrildi. Gerçekten de kendisi Twitter yöneticiliğinden istifa edebilecek mi? Bu konuda henüz net bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki saatlerde muhtemelen kendi Twitter hesabı üzerinden bazı açıklamalar yapacak. Böylece istifa edip etmeyeceği kesinleşecek. Peki sizce Twitter yöneticiliğinden ayrılması gerekiyor mu? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Çip Takma Projesinde Yeni Bir Aşamaya Geçti: Neuralink Ameliyata Başladı

>> Elon Musk, Özel Bilgilerini İfşa Edenlerin Twitter Hesaplarına El Koydu