Elon Musk ve Coca Cola! Sırada İçecek Devi mi Var?

Teknoloji dünyasının popüler milyarderi Elon Musk, kolay kolay gündemden düşmeyecek gibi. Kısa aralıklarla heyecan verici projeler duyuran Musk, bildiğiniz gibi yakın zamanda Twitter’ı a almak için harekete geçmişti. Peki sırada ne var dersiniz, yoksa Coca Cola mı?

Tesla ve SpaceX gibi önemli şirketlerin patronu Elon Musk, sosyal medyayı sıklıkla kullanan isimlerden bir tanesi. Twitter’da 87 milyondan fazla takipçisi olan Musk, bir süre önce Twitter’ın büyük bir hissesini satın alarak gündeme gelmişti. Yetmedi, hemen ardından da yaklaşık 45 milyar dolarlık satın alma teklifi sunarak Twitter’ın yeni sahibi olma isteği kabul edildi. Peki şimdi de sırada Coca Cola var mıdır dersiniz?

Musk, zaman zaman ciddi, zaman zaman da esprili paylaşımlar yapıyor. Bu paylaşımların ortak noktası ise, eğer ortada bahsedilen bir marka varsa piyasa değerinde anında değişimlerin yaşanabiliyor.

Elon Musk ve Coca Cola! Sırada İçecek Devi mi Var?

Atılan son tweet’lere bakıldığında, Musk’ın Coca Cola’yı almak istediği ve hatta McDonalds’ı alıp, hemen sonrasında da bozuk olan tüm dondurma makinelerini tamir ettirmek istediği görülüyor. Tabii bu mesajlar espri amaçlı, öyle ki tüm arızalı makinelerin tamir edilme ihtimalini bir “mucize” olarak gösteriyor ve bunu gerçekleştiremeyeceğini de ekliyor.

Yine de… Ne olur ne olmaz diyelim. Bitcoin’den tutun da özel jet takip sistemine kadar Musk’ın bahse konu olduğu her gelişme büyük ilgi görüyor. Bakarsınız gerçekten de yine büyük bir satın alma işlemi gerçekleştirir?

Elon Musk, Twitter’ı niye satın aldığını açıkladı ve bunu yaparken de eski ABD Başkanı Trump’a takıldı

Elon Musk, Twitter’ı bir özgür konuşma platformu haline getirmek istediğini ve fake kullanıcıların bir bir ortadan kaldırılarak daha iyi tartışmaların mümkün olacağını ifade ediyor. Ayrıca, Twitter özel mesajlarda da uçtan uca şifrelemenin olması gerektiğinden ve bu sayede hack saldırılarının üstesinden gelinebileceğinden söz ediyor.

Elon Musk ve Coca Cola! Sırada İçecek Devi mi Var?

Hatta Musk, sırf bu özgür anlayış olmadığı için Trump’ın “Truth Social” adında bir platform hazırlamak zorunda kaldığını ve bu arada platform isminin de çok kötü olduğunu ekliyor.
Bu arada, Truth Social uygulamasının şu an Apple Store’da en çok indirilenler listesinde ilk sırada olduğunu belirtelim. Twitter, “Hadi konuşalım” derken, Truth Social da “Gerçeği takip et” diyor.

İlgili Haberler

>> Instagram Yeni Özellik Test Ediyor! İşte Detaylar