Instagram Yeni Özellik Test Ediyor! İşte Detaylar

Instagram, pek çok kullanıcının uzun süredir beklediği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Evet, yakında Instagram profilinizde, istediğiniz gönderiyi pin ile sabitleyebileceksiniz. Hatta bu özelliği bir süredir kullananlar bile var. İşte detaylar…

Instagram, yine yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Platform, bir süre önce kullanıcıları için kronolojik besleme özelliği geri getirmişti ve bu hamle sevinçle karşılanmıştı. Şimdi de profile pin’leme, yani istediğiniz paylaşımı profil sayfanızda başa tutturma özelliği geliyor.

Bir düşünün, diyelim ki 2 sene evvel bir paylaşım yaptınız ve o paylaşımı hâlâ takipçilerinizin görmesini istiyorsunuz. İşte pin özelliği devreye girerse, birkaç adımla istediğiniz gönderiyi en başa sabitleyebilecek ve istediğiniz kadar tutabileceksiniz.

Gerçi Instagram, paylaştığınız hikâyeleri profilinize sabitleyerek takipçilerinize göstermenize imkân sunuyor, ama tabii biz normal paylaşımlardan söz ediyoruz.
Instagram’ın da bağlı olduğu Meta şirketinden bir yetkili, yakın zamanda TechCrunch sitesine kısa bir açıklama yaptı ve şu detaylara yer verdi:

“İnsanların kendi profillerinde istedikleri gönderilerini ön plana çıkarabilmelerine imkân sunacak yeni bir özelliği test ediyoruz.”

Instagram Yeni Özellik Test Ediyor! İşte Detaylar

Aşağıdaki gördüğünüz Twitter paylaşımı, geçtiğimiz ocak ayından. Yani görülebileceği üzere, test süreci ne zamandır devam ediyor ve bu esnada bu özelliği az sayıdaki kullanıcının kullanabildiği ifade ediliyor. Muhtemelen çok yakın bir zamanda da herkese açık olarak deneyimlenebilecek.

En güzel tarafı da, bu sayede yeni takipçilerinize zahmetsizce çok eski gönderilerinizi de gösterebilecek olmanız.

Instagram Ebeveyn Kontrol – Aile Merkezi hizmeti bir süredir yayında

Instagram Aile Merkezi’nde, ebeveynler için pek çok seçenek ve aynı zamada pek çok bilgilendirici makale yer alıyor. Aile üyeleri, küçük yaştaki kullanıcılar için çeşitli denetim araçlarına sahip oluyor. Örneğin, platformda ne kadar vakit geçiriyorlar, beğenileri neler ve hangi paylaşımlara yorum yapıyorlar gibi detaylar takip edilebiliyor.

Tabii takip edilen hesaplar, şikayet süreçleri, şikayetin konusu ve şikayetin sonuçlandırılması gibi detaylar da yine ebeveynler tarafından takip edilebiliyor.

Gelen bilgiler, önümüzdeki aylarda bu sisteme yeni özelliklerin dahil edileceğini de müjdeliyor. Örneğin, platforma hangi saatlerde giriş yapılabileceği bile seçilebilecek. Tabii bu, aileler için sevindirici olsa da gençler için pek mutluluk verici olmayacaktır.

Bu arada, ebeveyn kontrol sisteminin yakın zamanda diğer ülkelerde de kullanılabilir hale gelmesi muhtemel.

İlgili Haberler

>> Cisco MERAKI ile SASE Yaklaşımı! SASE Nedir, Sunduğu Avantajlar Neler?